عرضه ابزاری برای کنترل کیفیت هوای راستا دوچرخه سواران

به گزارش سافاری رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، دوچرخه سواران در حین حرکت در نقاط مختلف شهرها از مسیرهایی با کیفیت هوای متفاوت عبور می کنند. عبور مداوم از منطقه ها آلوده بر روی سلامت افراد تأثیر جدی می گذارد. از همین رو یک شرکت تجاری ابزار کوچکی طراحی کرده که نصب آن بر روی دوچرخه کنترل کیفیت هوا و اطلاع رسانی آنی در این زمینه را به دوچرخه سوار ممکن می کند.

عرضه ابزاری برای کنترل کیفیت هوای راستا دوچرخه سواران

شرکت هلندی SODAQ این دستگاه که ایر نام دارد را اولین بار در سال 2015 تولید کرد و تا به حال نمونه های محدودی از دستگاه یادشده در نروژ، ایتالیا، سوئد و فرانسه عرضه شده اند. اما حالا قرار است تولید این محصول توسعه یابد.

تا به حال ده دوچرخه سوار از این دستگاه استفاده کرده اند و تعداد 500 واحد از دستگاه ایر عرضه شده است. مدل جدیدتر این دستگاه کوچک تر و هوشمندتر بوده و نصب آن بر روی دوچرخه ها نیز ساده تر است.

بر روی دستگاه ایر حسگرهایی نصب شده که قادر به اندازه گیری غلظت آلاینده ها و ریز ذرات، دما و رطوبت هوا هستند. این کار هر ده ثانیه یک بار انجام می شود و داده های جمع آوری شده به طور آنی از طریق شبکه های مخابراتی یا بی سیم بر روی نقشه جهانی کیفیت هوای آنلاین منعکس می شوند. در نهایت مردم می توانند برای بررسی کیفیت هوا به صورت محلی، در طول راستا دوچرخه سواری خود یا در سراسر جهان به آن نقشه دسترسی داشته باشند.

این دستگاه را می توان در درون منزل نیز نصب کرد و از این طریق کیفیت هوای خانه را کنترل کرد. قیمت این محصول و زمان عرضه آن هنوز اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2002

به "عرضه ابزاری برای کنترل کیفیت هوای راستا دوچرخه سواران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه ابزاری برای کنترل کیفیت هوای راستا دوچرخه سواران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید