عمران خان باز هم راهی مالزی شد؛ استفاده از آسمان چین به جای هند

به گزارش سافاری رو، سفر جنجالی نخست وزیر پاکستان به مالزی در حالی انجام می گردد که لغو سفر پیشین وی تحت فشار عربستان چالش های زیادی به همراه داشت.

عمران خان باز هم راهی مالزی شد؛ استفاده از آسمان چین به جای هند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای سافاری رو به نقل از ای.آر.وای نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان که پیش از این یکبار سفر او به مالزی تحت فشار دولت عربستان لغو شده بود راهی این کشور شد.

گزارش ها حاکی است پاکستان و مالزی قرار است تفاهم نامه های همکاری مختلفی امضا نمایند و ملاقات مهمی نیز میان عمران خان و مهاتیر محمد نخست وزیر مالزی انجام خواهد شد.

در این ملاقات شاه محمود قریشی وزیر خارجه، اسد عمر و عبدالرزاق داود مشاور ارشد مالی نخست وزیر پاکستان، همراه عمران خان هستند.

قرار است در کنفرانس مشترک خبری نخست وزیران پاکستان و مالزی به موضوع کشمیر اشاره نموده و نقض آشکار حقوق بشر در این منطقه را یادآور شوند.

همچین ملاقات با بعضی چهره های تاثیرگذار مالی مالزی از دیگر برنامه های سفر عمران خان خواهد بود.

سفر عمران خان به مالزی به دلیل بایکوت استفاده از آسمان هند توسط پاکستان حدود 5 ساعت بیشتر طول خواهد کشید.

دولت اسلام آباد در اعتراض به شرایط وخیم مسلمانان کشمیری استفاده از آسمان هند را بایکوت نموده است و قرار است هواپیمای عمران خان به وسیله چین وارد مالزی گردد.

پیش از این عمران خان قصد داشت در اجلاس اسلامی که توسط مهاتیر محمد میزبانی می شد نیز شرکت کند ولی عربستان که این اجلاس را رقیب اجلاس همکاری اسلامی می دانست با فشار زیاد باعث لغو سفر مسئولین دولت اسلام آباد شد.

اردوغان در یک مصاحبه به صراحت از فشارهای عربستان بر پاکستان پرده برداشته و تاکید نمود: دولت ریاض مانع حضور پاکستان شد و تهدید کرد اگر پاکستان در این اجلاس شرکت کند تمام سرمایه گذاری های خود را قطع خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 781

به "عمران خان باز هم راهی مالزی شد؛ استفاده از آسمان چین به جای هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان باز هم راهی مالزی شد؛ استفاده از آسمان چین به جای هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید