عکس ، مرد چینی جانش را روی این صندلی عجیب و خطرناک از دست داد!

به گزارش سافاری رو، گجت نیوز نوشت: در قرن نهم، چین باروت را اختراع کرد که نه تنها به ساخت بسکمک از سلاح ها و سلاح های گرم پیشامدرن کمک کرد، بلکه به ساخت موشک های قرون وسطایی نیز کمک نمود که از آنها عمدتاً در آتش بازی ها استفاده می کردند.

عکس ، مرد چینی جانش را روی این صندلی عجیب و خطرناک از دست داد!

وان هو مردی چینی بود که باور داشت رسیدن به ستاره ها از طریق ایجاد یک نیروی قدرتمند میسر خواهد شد و در آن زمان قوی ترین نیرویی که آنها در اختیار داشتند و می شناختند باروت بود. آتش بازی در قرن چهاردهم و در کشور چین بسیار محبوب شد تا جایی که آنها همیشه در جشنواره ها و حتی در تاکتیک های نظامی استفاده می شدند.

از آنجایی که وان هو نویسنده بود، زمان زیادی را صرف تحقیق و مطالعه کرد. ایده پرواز به فضای او یک شب هنگام نوشتن شعری درباره آتش بازی به وجود آمد. وسایل آتش بازی می توانستند در ارتفاعات آسمان پرواز کنند و تنها کافی بود به قدر مورد نیاز از آنها در اختیار وان هو قرار می گرفت.

وان هو به خدمتگزاران خود دستور داد تا صندلی ای بسازند که در پایین آن راکت های زیادی نصب شود و باروت سوخت آن را تأمین کند. ذکر این نکته ضروری است که ارتش سلطنتی چین از نوعی راکت استفاده می کرد که به سمت دشمن پرتاب می شد و بسیار سریع تر از هر وسیله آتش بازی به پرواز در می آمد.

بنابراین خادمان تا آنجا که ممکن بود راکت را به یک صندلی چوبی بزرگ بستند. بر اساس اسناد و مدارکی که از این افسانه در دست است، وان هو در یکی از روزهای قرن شانزدهم با صندلی خود به پرواز درآمد. او شیک ترین لباس هایی را که داشت پوشید و آماده شد تا بقیه جهان به او نگاه کنند یا در یک انفجار باشکوه بمیرد.

خادمان زیادی منتظر دستور او برای شلیک موشک با مشعل های بلند بودند. به دستور وان هو، موشک ها از طریق خادمان روشن و ابر بزرگی از دود به دنبالش بلند شد. پس از آن ابر دود، وان هو در آسمان ناپدید شد و تنها ردی که از او دیده می شد، دودی سیاه رنگ بود.

اغلب مردم معتقد بودند که او در انفجار صندلی جان خود را از دست داده است، در حالی که برخی واقعاً معتقد بودند که او به ماه رسیده است. آنچه بر اساس شواهد و مدارک مسلم به نظر می رسد این است که او هرگز از فضا بازنگشت. با مطالعه این قسمت از تاریخ باید گفت که هر کسی می تواند قضاوت خود را از ماجرا داشته باشد زیرا شواهد و مدارک کافی برای توجیه این مسئله وجود ندارد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2269

به "عکس ، مرد چینی جانش را روی این صندلی عجیب و خطرناک از دست داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، مرد چینی جانش را روی این صندلی عجیب و خطرناک از دست داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید