قاضی درخواست آزادی رونالدینیو را رد کرد و او را در بازداشت نگه داشت

به گزارش سافاری رو، قاضی رسیدگی کننده پرونده تخلف ستاره سابق تیم ملی برزیل و برادر او با را رد درخواست آزادی وی، حکم بازداشتش را تأیید کرد.

قاضی درخواست آزادی رونالدینیو را رد کرد و او را در بازداشت نگه داشت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ESPN، در حالی که روز گذشته (آدینه) اخباری مبنی بر آزادی رونالدینیو و برادش به درخواست دادستانی پاراگوئه منتشر شده بود، قاضی رسیدگی نماینده به پرونده رونالدینیو گائوچو از پذیرش پیشنهاد دادستانی برای آزادی بازیکن سابق تیم فوتبال بارسلونا خودداری کرد و او را در بازداشت نگه داشت.

رونالدینیو به همراه برادرش روبرتو ده آسیس روز چهارشنبه به جرم جعل سند و استفاده از گذرنامه ای تقلبی که او را دارای ملیت پاراگوئه ای معرفی نموده بود، در شهر آسونسیون، بازداشت شد.

با این حال دادستانی پاراگوئه به قاضی رسیدگی نماینده به پرونده رونالدینیو پیشنهاد کرد که به جای حبس مجازات دیگری برای ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل در نظر بگیرد. اما طبق اعلام ژیلبرتو فلیتاس رئیس واحد تحقیقات اداره پلیس پاراگوئه، به دستور قاضی، رونالدینیو و برادرش در بازداشت باقی ماندند.

فلیتاس در این باره به رویترز گفت: دستور قاضی برای بازداشت اجرایی شده است.

بعضی تصاویر و فیلم ها انتشار یافته در فضای مجازی نشان می دهد که رونالدینیو و برادرش سوار بر خودروی پلیس از هتل شرایتون آسونسیو به اداره پلیس پاراگوئه در حومه شهر منتقل شده اند.

فدریکو دلفینو، دادستان پاراگوئه روز پنجشنبه اعلام نموده بود که از رونالدینیو به خاطر داشتن گذرنامه جعلی شکایت نمی کند چون او و برادرش متوجه شده اند که ناآگاهانه مرتکب یک تخلف شده اند. او گفت: ما به دنبال راهی جایگزین برای حل این مسئله هستیم که منجر به اعلام اتهام رسمی علیه این دو نفر نشده و معین گردد که این افراد با ناآگاهی مرتکب چنین تخلفی شده اند. گفته می شد که رونالدینیو و برادرش می توانند با پرداخت جریمه نقدی از ماندن در بازداشت نجات پیدا نمایند اما قاضی دستور بازگشت آنها به دفتر دادستانی کل که در ابتدا دستور بازداشت را صادر نموده بود برگرداند.

ظاهراً قرار است که رونالدینیو و برادرش امروز (شنبه) در محضر قاضی پرونده حاضر شوند، کسی که تصمیم خواهد گرفت که این دو باید تا سرانجام تحقیقات در بازداشت بمانند یا نه.

رونالدینیو و برادرش روز چهارشنبه از سائوپائولو راهی آسونسیو شدند و به محض ورود به فرودگاه پایتخت پاراگوئه و خروج از هواپیما، به آنها گذرنامه های پاراگوئه ا داده شد. این دو نفر گفته اند که گذرنامه هایی که به آنه اداده شده هدیه بوده است و تحقیقات انجام شده هم نشان می دهد که شماره سریال گذرنامه آنها متعلق به افرادی دیگر است. آنها اما توضیحی برای اینکه چرا به مسئولان فرودگاه آسونسیون گذرنامه های جعلی خود را نشان داده اند در حالی که در سفر های اخیرشان به چین، اروپا و آمریکا از گذرنامه های برزیلی خودشان استفاده کردند، توضیحی نداشتند. برزیلی ها برای سفر به پاراگوئه و پاراگوئه برای سفر به برزیل، نیازی به اخذ ویزا ندارند چون هر دو اعضای بلوک مرکوسور هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 949

به "قاضی درخواست آزادی رونالدینیو را رد کرد و او را در بازداشت نگه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی درخواست آزادی رونالدینیو را رد کرد و او را در بازداشت نگه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید