قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور

ملایر که به شهر انگور معروف است این روزها در تکاپوی برگزاری سومین جشنواره ملی مبل و منبت بوده و از هم اکنون فرش قرمز خود را زیر پای مسافران و گردشگران داخل و خارج از کشور گسترده است، جشنواره ای که آوازه اش از رسانه ملی به گوش هموطنان رسیده و مهیای ثبت افتخاری دیگر در برگ زرین هنر صنایع دستی خود است.

قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

ورود نخستین قطار گردشگری به شهر جهانی انگور، سرشروع گشایش دروازه های گردشگری به دومین شهر پر جمعیت استان همدان است که به واسطه برگزاری سومین جشنواره ملایر، شهر ملی منبت مهیا شده است.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در کوشش برای برگزاری جشنواره ای در شان و شوکت شهر ملی منبت است، بی عیب و نقص بودن جشنواره و برخورد مناسب با مسافران و گردشگران را در صدر تمام اقدامات می داند.

با توجه به برخورداری ملایر از شبکه ریلی، قدرت الله ولدی ورود 2 قطار گردشگری را فرصت مناسبی در برگزاری مطلوب جشنواره عنوان و اضافه کرد: در ایام 10 روز برگزاری جشنواره 2 سفر با قطار پیش بینی شده که گردشگران برای بازدید از شهر ملی منبت و خرید وارد این شهرستان شوند.

وی ادامه داد: هدف ما این است که 250 گردشگر به وسیله قطار گردشگری در مدت زمان برگزاری جشنواره وارد شهرستان شوند و علاوه بر بازدید از کارگاه ها و نمایشگاه های مبل و منبت، از دیگر جاذبه های طبیعی، توریستی و گردشگری این شهر نیز بازدید نمایند.

فرماندار ویژه ملایر این خبر خوش را در جمع خبرنگاران داد و ابراز خرسندی کرد: با کوشش خبرنگاران و اصحاب رسانه ورود قطار گردشگری و معرفی جاذبه ها و اماکن تفریحی و توریستی شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت بازتاب خوبی داشته باشد.

ولدی گفت: برگزاری جشنواره ملایر، شهر ملی منبت مقدمه ای برای ثبت جهانی این هنر صنعت است که امیدواریم به زودی جشن جهانی شدن این صنعت را برگزار کنیم.

وی ضمن تقدیر از کوشش ها و دلسوزی های اهالی رسانه این شهرستان در انعکاس دقیق، درست و به موقع اخبار اعلام کرد: حرفه خبرنگاری جز مشاغل سخت و طاقت فرسا است که اهالی رسانه در ایفای وظیفه خطیر خود زحمات زیادی را متحمل می شوند.

معاون استاندار همدان خبرنگاران را مایه افتخار این شهرستان دانست و گفت: در این ایام باید در کنار یکدیگر برای معرفی ملایر به سراسر ایران کوشش کنیم.

ولدی نقش خبرنگاران را در رسیدن ملایر به صندلی واقعی خود چشمگیر بیان کرد و اهالی رسانه را به عنوان کاپیتان تیم دانست که اگر نباشند، تیم از هم می پاشد.

وی گفت: خبرنگاران با پویایی خود اقدامات و خدمات دولت را به خوبی به مردم منعکس می نمایند و ما می خواهیم از شما یاد بگیریم که چگونه با مردم صادق باشیم.

خبرنگاران به جریان سازی مطالبات روی زمین مانده یاری می نمایند

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه جشن های متعددی را پیش رو داریم گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی فعالانه کار و کوشش می نماید و نقش مهمی را در ایجاد اشتغال و بهبود معیشت مردم ایفا می نمایند.

ولدی خواهان پوشش خبری خوب و مطلوب سومین جشنواره مبل و منبت شد و اضافه کرد: برای جهانی شدن منبت نیز به ما یاری کنید تا با برنامه ریزی درست به سمت جلو پیش برویم.

وی خطاب به اهالی رسانه تاکید نمود: از هدایت، مشاوره و اطلاع رسانی های خود نسبت به ما دریغ نکنید، چراکه پیگیری ها و مشاوره های شما موجب می گردد مطالبات روی زمین مانده به جریان افتاده و عملیاتی گردد و مردم از فواید آن ها بهره مند شوند.

اجرای طرح گردشگری حاشیه سد کلان ملایر

مدیر سد و شبکه سد کلان ملایر در این بازدید توضیحاتی را از روند احداث و بهره برداری سد کلان، خط انتقال آب سد به شهر ملایر و تصفیه خانه این سد ارائه کرد و گفت: تا سرانجام سال جاری ملایری ها از آب شرب سد کلان بهره مند می شوند.

جمشید نوروزی تامین بخشی از آب شرب شهر ملایر به میزان 12 میلیون متر مکعب، تامین و بهبود آب کشاورزی اراضی پایین دست سد به مساحت یک هزار و 600 هکتار و 7.7 میلیون متر مکعب در سال را از جمله اهداف احداث این سد برشمرد.

وی با اشاره به بارندگی های خوب سال جاری و چندین مرحله سر ریز شدن آب سد کلان گفت: در حال حاضر توجه به رونق گردشگری حاشیه سد کلان از اولویت های مهم است که سرمایه گذار بخش خصوصی اعلام آمادگی نموده است.

مدیر سد کلان یادآور شد: تاکنون 700 میلیارد ریال اعتبار برای بخش های مختلف سد کلان و حدود 100 میلیارد ریال برای اجرای خط انتقال آب سد به شهر ملایر هزینه شده است.

نوروزی اعلام کرد: تصفیه خانه سد کلان که توسط بخش خصوصی و به روش BOT در دست اجرا است، هم اکنون 78 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا سرانجام سال جاری به بهره برداری می رسد.

بازدید از مجموعه تفریحی، توریستی و اقامتی یمن غربی سرانجام بخش این تور تفریحی بود که 2 سال پیش در زمینی به مساحت هفت هکتار با اعتبار 60 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شد و دارای 12 سوئیت چهار تخته با تجهیزات کامل است.

سرمایه گذار این طرح همچنین برای اجرای طرح گردشگری حاشیه سد کلان اعلام آمادگی نموده و به زودی عملیات اجرایی آن شروع می گردد.

منبع: ایرنا

منبع: همگردی
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1398 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 359

به "قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار گردشگری روی ریل های شهر جهانی انگور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید