مدارس و دانشگاه های استان تهران فردا غیرحضوری شدند، اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل

به گزارش سافاری رو، طبق مصوبه جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران شهروندان تمامی کودکستان های استان تهران برای یکشنبه دوم بهمن ماه تعطیل شدند و فعالیت کلیه مدارس و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی در سطح استان تهران به جز شهرستانهای فیروزکوه و دماوند نیز غیر حضوری شد، بعلاوه بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز به وسیله شهروندان تهرانی تأکید شد.

مدارس و دانشگاه های استان تهران فردا غیرحضوری شدند، اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل

به گزارش ایسنا، جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا امروز شنبه یکم بهمن ماه با حضور اعضا برگزار گردید. مصوبات این کارگروه با توجه به پایداری و سکون نسبی جو وکاهش کیفیت هوا و با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز به توضیح ذیل اعلام شد.

بر همین اساس روز یکشنبه دوم بهمن ماه در تمامی شهرستان های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه کودکستان ها تعطیل و فعالیت آموزشی کلیه مدارس و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

تصمیم گیری برای برگزاری امتحانات خاتمه ترم دانشجویان و یا تعویق امتحانات در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برعهده روسای دانشگاه ها خواهد بود. بعلاوه آزمون های کشوری المپیاد علمی دانش آموزی طبق برنامه برگزار خواهد شد.

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران، طرح زوج و فرد برای روز یکشنبه دوم بهمن ماه از درب منزل اجرا خواهد شد و پلیس و شهرداری نسبت به اعمال قانون به وسیله دوربین های ثبت تخلفات اقدام می نمایند.

فروش روزانه مجوز طرح ترافیک برای روز یکشنبه از سوی شهرداری تهران ممنوع است.

پلیس راهور و پلیس فاتب نیز باید از تردد شبانه کامیونها به جز کامیون های حامل سوخت و مواد فاسد شدنی جلوگیری کند. بعلاوه فعالیت کلیه واحدهای فراوری شن و ماسه و آسفالت و بتن آماده و کلیه معادن شرکت سیمان تهران، ممنوع خواهد بود.

بعلاوه شهرداری ها باید نسبت به جلوگیری از روشن ماندن و درجا کار کردن اتوبوس ها و مینی بوس ها در خاتمهه ها اقدام نمایند. واحدهای اورژانس نیز باید نسبت به استقرار در میادین اصلی اقدام نمایند.

از شهروندان تقاضا می گردد از تردد غیرضروری خودداری نمایند و در صورت لزوم از ماسک مناسب N95 استفاده نمایند.

بعلاوه روسای ادارات با تقاضای مرخصی مادران دارای فرزند دانش آموز موافقت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2314

به "مدارس و دانشگاه های استان تهران فردا غیرحضوری شدند، اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس و دانشگاه های استان تهران فردا غیرحضوری شدند، اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید