بازدید از مزرعه پروانه های پنانگ در تور مالزی

به گزارش سافاری رو، اگر در تور مالزی راهتان به پنانگ خود خواهید دانست این منطقه را برای یکبار دیدن رها نخواهید کرد و بارها قرار است به انجا سفر کنید، اما این بار به باغ جالب توجه پروانه ها در پنانگ سری بزنید تا گونه های مختلف این موجودات بهشتی را از نزدیک ببینید، پروانه های غول پیکر یا انواع مختلف دیگر که همگی در محیطی طبیعی و زیبا در کنار هم زندگی میکنند.

بازدید از مزرعه پروانه های پنانگ در تور مالزی

پنانگ ایالتی دربخش شمال غربی مالزی است که بخش زیادی از آن در جزیره پنانگ قرار دارد. مزرعه پروانه پنانگ که در سال 1986 در ساحل تلوک باهانگ افتتاح شد یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی پنانگ در تور مالزی است. در این محوطه 8 هکتاری می توانید گونه های متنوع پروانه ها و دیگر حشرات مختلف را ببینید و در میان انواع مختلف گونه های گیاهی و درختان میوه گردش کنید.

مرزعه پوانه پنانگ که زیستگاه بیش از 4000 پروانه، حشرات و خزندگان مختلف است در دامنه تپه تلوک باهانگ در مسیر بین پارک تامان ریمبا (Taman Rimba) و دهکوده تلوک باهانگ قرار دارد.

طراحی مرزعه پروانه پنانگ

این مزرعه که مانند موزه ای زنده هزاران پرونه را به نمایش گذاشته پروانه هایی از گونه های مختلف مثل راجا بروک و پروانه های نادر بال زرد دارد و 300 گونه گیاهی مختلف هم درآن پرورش داده می شود. در این مرکز کارهای آموزشی، تفریحی و تحقیقاتی هم انجام می شود و خیلی از دانشجویان برای کارهای علمی به این مرکز می روند. از آنجایی که این مزرعه در درون پارک است باغ میوه ای 25 هکتاری دارد که در آن 250 نوع ازمیوه های مختلف مثل دورین و گیلاس های هندی به عمل می آید. اگر گردشی در باغ میوه آن داشته باشید می توانید طعم میوه های تازه و خوشمزه را امتحان کنید و یا آب میوه ای تازه و خنک نوش جان کنید. برای دیدن از این مزرعه می توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر می توانید به این محل بروید.

تاریخچه مزرعه پروانه پنانگ

در شبه جزیره مالایا بیش از 1000 نوع مختلف پروانه شناسایی شده که نسبت به وسعت کوچکش بیشترین نوع پروانه ها را در جهان دارد. فردی به نام دیوید گوه روزی با الهام از موسس باغ پروانه ای در انگلیس تصمیم می گیرد که برای معرفی حشرات مختلف به مردم مالزی باغی را تاسیس کند و پروانه های مختلف را در آنجا پرورش دهد. این مزرعه اولین باغ پروانه ها در ناحیه استوایی است و به همین دلیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در جزیره پنانگ انواع گونه های مختلف پروانه ها زندگی می کنند و این مرکز به حمایت از این موجودات زیبا و زیستگاه آن ها اختصاص پیدا کرده است. خیلی از مردم، مزرعه پروانه های پنانگ را به عنوان جاذبه ای گردشگری می شناسند و به همین دلیل این مزرعه از مراکز بین المللی و معتبر صنعت پروانه هاست. هدف اصلی این مرکز این است که گردشگران را به دیدن پروانه های این ناحیه بکشاند اما هدف دیگرش این است که آگاهی مردم را نسبت به مسائلی که مربوط به جنگل های بارانی و زیستگاه پروانه هاست بالا ببرد.

منبع: penang.ws
انتشار: 20 اردیبهشت 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 3

به "بازدید از مزرعه پروانه های پنانگ در تور مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از مزرعه پروانه های پنانگ در تور مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید