ممانعت از حضور بازیکنان بایرن مونیخ در تیم ملی آلمان چه عواقبی دارد؟

به گزارش سافاری رو، رئیس باشگاه بایرن مونیخ به تازگی فدراسیون فوتبال آلمان را به ندادن بازیکن به تیم ملی تهدید نموده است، تهدیدی که در صورت عملی شدن، برای باواریایی ها عواقبی را به همراه خواهد داشت.

ممانعت از حضور بازیکنان بایرن مونیخ در تیم ملی آلمان چه عواقبی دارد؟

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش سافاری رو، تهدید شدن فدارسیون فوتبال آلمان از سوی اولی هوینس بازتاب گسترده ای در این کشور داشته است. رئیس باشگاه بایرن مونیخ در ادامه جنگ سردی که در خصوص شایستگی مانوئل نویر یا مارک آندره تراشتگن برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی آلمان به وجود آمده است، فدراسیون فوتبال کشورش را تهدید کرد که اگر به جای سنگربان بایرن مونیخ، همتای او در بارسلونا به دروازه بان اول تیم ملی آلمان تبدیل گردد، او دیگر به بازیکنان آلمانی بایرن انجازه نخواهد داد که برای تیم ملی کشورشان بازی نمایند.

باور عمومی اینگونه است که باشگاه ها نمی توانند از فرستادن بازیکنان ملی پوش خود به کشورهای شان برای شرکت در بازی های ملی خودداری نمایند، مگر اینکه آنها مصدوم باشند یا از بازی های ملی خداحافظی نموده باشند، اما داستان این گونه نیست. طبق مقررات فیفا باشگاه ها کاملاً اختیار دارند که تصمیم بگیرند بازیکنان ملی پوش شان را برای پیوستن به تیم های ملی شان آزاد بگذارند، حتی اگر آن بازیکنان تمام شرایط بازی در رده ملی را داشته باشند، اما باید عواقب آن را بپذیرند.

طبق قوانین فیفا تیم های باشگاهی در صورتی که بدون هیچ عذر موجهی با رفتن بازیکنان ملی پوش خود به تیم های ملی شان مخالفت نمایند و آن بازیکنان هم به صورت علنی اعلام ننموده باشند که با تیم ملی کشورشان خداحافظی نموده اند، در صورتی که بازی رسمی باشد، باشگاه مخالفت نماینده باید شش هزار فرانک سوئیس (پنج هزار و 532 یورو) و در صورتی که بازی محبت آمیز باشد چهار هزار فرانک سوئیس (سه هزار و 688 یورو) جریمه بپردازند. پرداخت چنین جرایمی از سوی باشگاهی مانند بایرن مونیخ به هیچ وجه سخت نخواهد بود و به همین دلیل این تنها پیامد خودداری از فرستادن بازیکنان ملی پوش به تیم های ملی شان نیست.

هر بازیکنی که به دستور باشگاه از شرکت در اردوی تیم ملی اش خودداری کند، تا پنج روز پس از زمان مقرر برای بازگشت او به تیم باشگاهی اش (در بعضی موارد این بازه زمانی از 24 تا 48 ساعت پس از آخرین بازی تیم ملی آن بازیکن شروع می گردد) از همراهی این تیم محروم خواهد بود. به این صورت عملکرد تیم باشگاهی در مدت زمانی باقیمانده به خاتمه تورنمنت هایی که در آنها حضور دارد، تحت تأثیر قرار می گیرد، چون در طول یک فصل ممکن است چندین بار مجبور گردد بازیکنش را از لیست کنار بگذارد. در صورتی که یک تیم باشگاهی این قانون را نقض کند و در مدت زمان محرومیت بازیکنان منع شده از بازی های ملی آنها را در ترکیب قرار دهد، در آن بازی بازنده اعلام خواهد شد.

بایرن مونیخ معمولاً نمایندگان زیادی در تیم ملی آلمان دارد. بنابراین در صورتی که هوینس بخواهد تهدیدش را عملی کند، باواریایی ها نه تنها باید بابت هر بازیکنی که از حضورش در ترکیب ژرمن ها ممانعت به عمل می آورند جریمه نقدی هنگفتی بپردازند بلکه گروه پرتعدادی از بازیکنان شان را تا چند روز پس از خاتمه برگزاری بازی های ملی در اختیار نخواهد داشت که این شامل بازیکنانی مانند مانوئل نویر، نیکلاس زوله، بواتنگ، کیمیش، گورتزکا، گنابری یا مولر می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 455

به "ممانعت از حضور بازیکنان بایرن مونیخ در تیم ملی آلمان چه عواقبی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت از حضور بازیکنان بایرن مونیخ در تیم ملی آلمان چه عواقبی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید