واکسن کووید 19 هند احتمالا سال آینده عرضه گردد

به گزارش سافاری رو، شرکت زیست فناوری بهارات هند میخواهد در صورت دریافت تاییدیه ، واکسن خود موسوم به کُواکسین (covaxin) را در سه ماهه دوم سال آینده(2021) عرضه کند.

واکسن کووید 19 هند احتمالا سال آینده عرضه گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، یک مقام ارشد شرکت مذکور گفت که اگر واکسن آنها تاییدیه مقامات نظارتی هند را دریافت کند، آنها واکسن کووید 19 خود را در سه ماهه دوم سال آینده عرضه خواهند کرد.

شرکت بهارات گفت که اکنون تمرکز اصلی آنها انجام آزمایش های فاز 3 در سراسر مناطق کشورشان است. واکسن این شرکت با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) و موسسه ملی ویروس شناسی(NIV) با استفاده از نسخه غیرفعال کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 (ویروس عامل کووید 19) ایجاد شده است.

ویروس در آزمایشگاه شورای تحقیقات پزشکی هند جدا و مورد آنالیز نهاده شد.سای پراساد

(Sai Prasad)، مدیر اجرایی بین المللی بهارات گفت: اگر واکسن مذکور در آخرین مرحله از آزمایشات شواهد و داده های قوی تجربی مبنی بر اثربخشی و ایمنی در بدن نشان دهد و همه تأییدیه ها را دریافت کند، واکسن را در سه ماهه دوم سال 2021 عرضه خواهیم کرد.

وی اضافه کرد که این شرکت پس ازدریافت تأییدیه از طرف سازمان نظارت بر دارو در هند(DCGI) برای انجام آزمایش بالینی فاز 3 برای تعیین اثربخشی واکسن، تمرینات آماده سازی مناطق را برای آزمایش فاز 3 شروع نموده است و جذب افراد و تزریق واکسن نیز در ماه جاری میلادی(نوامبر) انجام خواهد شد.

پراساد گفت: در آزمایشی که در 25 تا 30 منطقه در 13 تا 14 ایالت انجام خواهد شد، هر دو دوز واکسن و دارونما برای شرکت نمایندگان تزریق خواهد شد. حدود 2000 نفر می توانند در هر بیمارستان ثبت نام نمایند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سرمایه گذاری روی واکسن گفت: سرمایه گذاری ما حدود 350-400 کرور روپیه(50 میلیون دلار) برای فراوری واکسن و امکانات جدید است که این مبلغ شامل سرمایه گذاری های ما برای انجام آزمایش بالینی فاز 3 در شش ماه آینده نیز است.

پراساد در خصوص برنامه این شرکت برای فروش واکسن به دولت یا در بازار خصوصی گفت: ما به دنبال تأمین واکسن هم برای بازارهای دولتی و هم برای بازارهای خصوصی هستیم. ما همچنین در حال بحث و مصاحبه با سایر کشورها برای عرضه واکسن هستیم.

پراساد گفت که قیمت واکسن هنوز تعیین نشده است، زیرا این شرکت هنوز در حال آنالیز هزینه فراوری محصول است.

وی اضافه کرد: تمرکز اصلی ما این است که آزمایش فاز 3 را با موفقیت در سراسر مناطق کشور انجام دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1353

به "واکسن کووید 19 هند احتمالا سال آینده عرضه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کووید 19 هند احتمالا سال آینده عرضه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید