وضعیت مسکن تا سرانجام سال 97 چگونه خواهد بود؟

به گزارش سافاری رو، عضو انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: برآورد ها از بازار نشان می دهد که تا سرانجام نیمه دوم سال هیچ افزایش قیمتی در این بخش نخواهیم داشت البته نشانه هایی از کاهش قیمت هم در این بازار دیده نمی گردد.

وضعیت مسکن تا سرانجام سال 97 چگونه خواهد بود؟

به گزارش ، حسن محتشم عضو انجمن انبوه سازان استان تهران، در مورد آخرین وضعیت قیمت مسکن بیان نمود:در نیمه اول سال در تمامی نقاط کشور شاهد افزایش 25 تا 100 درصدی قیمت مسکن بوده ایم، که قیمت متوسط یک آپارتمان مسکونی در سال گذشته 400 میلیون تومان بود، اما هم اکنون با افزایش 30 تا 40 درصدی، متوسط قیمت یک آپارتمان به 700 تا 800 میلیون تومان رسیده است.

وی در ادامه اضافه نمود: یک خریدار در طول مدت 6 ماه باید 30 درصد آورده خود را افزایش دهد تا قدرت خرید قبل را داشته باشد.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به کاهش چشمگیر معاملات مسکن در 9 ماهه اخیر توضیح داد: خریداران مسکن در طول یک سال شوک بسیاری از بازار و قیمت های مسکن دیده اند وهمین موضوع باعث شده میزان معاملات طی 9 ماه اخیر با کاهش چشم گیری روبرو گردد.

مبلغ وام مسکن افزایش خواهد یافت؟

محتشم تاکید نمود: در صورتی که شرایط کنونی ارزی ادامه داشته باشد و وضعیت اقتصاد کشور بهتر گردد، شاهد ثبات قیمتی در این بازار تا خاتمه سال خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در امسال افزایش بی رویه قیمت مسکن موجب رکود در این بازار شده است، گفت: همواره در نیمه دوم سال به دلیل بازگشایی مدارس، بازار مسکن با رکود طبیعی روبرو می گردد، اما امسال به دلیل افزایش قیمت ها، رکود بازار در این ایام نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر شده است.

عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران اظهار کرد: همچنین پیش بینی می گردد از نیمه دوم بهمن ماه رشد معاملات مسکن در بعضی از مناطق کشور بیشتر گردد و این رشد معاملات همراه با افزایش قیمت نخواهد بود.

محتشم خاطر نشان کرد: برآورد ها از بازار نشان می دهد که تا خاتمه نیمه دوم سال هیچ افزایش قیمتی در این بخش نخواهیم داشت البته نشانه هایی از کاهش قیمت هم در این بازار دیده نمی گردد.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 196

به "وضعیت مسکن تا سرانجام سال 97 چگونه خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت مسکن تا سرانجام سال 97 چگونه خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید