پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 29 آذر 1400

به گزارش سافاری رو، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران تا حدودی آفتابی و در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار پیش بینی می گردد. فردا 29 آذر ماه 1400 هوای تهران ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط قرمز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 29 آذر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی است و حداکثر و حداقل دما در تهران هم 13 و 4 درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از چهار درجه به مرور و در طول روز به سیزده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 14 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (29 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (30 آذرماه) در بعضی ساعات ابری توام با رگبار با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (1 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 2 درجه و با حداکثر دمای 13 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

هوای مرکز، امروز (یکشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص لحظه ای 107 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (28 آذرماه) با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (29 آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (29 آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز موقتاً فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کاهش می یابد.

در استان های خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، بوشهر و بخش هایی از اصفهان، یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش خواهیم داشت.

بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی تازهی وارد شمال غرب کشور می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2062

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 29 آذر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 29 آذر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید