کاربری میدان حسن آباد فرهنگی می گردد

به گزارش سافاری رو، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران با بیان اینکه میدان حسن آباد یکی از اماکن تاریخی تهران است، گفت: کاربری این میدان فرهنگی می گردد.

کاربری میدان حسن آباد فرهنگی می گردد

به گزارش گروه اجتماعی سافاری رو، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: تعریف کاربری فرهنگی برای میدان حسن آباد باتوجه به بافت تاریخی آن فرصت مغتنمی برای جذب توریست وگردشگران داخلی و خارجی است تا به مرور سایر بخش ها نیز کاربری هایی را که به نفع شهر و مردم تهران است برگزینند.

وی ادامه داد: میدان حسن آباد یکی از اماکن تاریخی تهران است که بعد از حادثه آتش سوزی که رخ داد، قرار شد تا این ساختمان را ظرف مدتی کوتاه مرمت و بازسازی کنیم، اما با توجه به اینکه این بافت تاریخی مالک شخصی دارد تصمیم بر این شد تا کوشش کنیم به جای اینکه شهرداری خودش این کار را انجام دهد، مالک ساختمان این کار را انجام دهد.

ضرغامی گفت: به همین دلیل شورایی متشکل از سازمان زیباسازی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری تهران، شهرداری منطقه 11، دانشگاه تهران و خود مالک که بخش اعظمی از ملک یعنی بیش از هزار متر مربع از 1300 متر مربع متعلق به ایشان است، تشکیل شد.

ضرغامی اضافه نمود: جلسات مختلفی برگزار گردید و پس از این رایزنی ها و هم اندیشی ها قرار بر این شد تا بتوانیم از فرصت پیش آمده برای تغییر کاربری این ملک که تا امروز در حوزه یراق آلات و وسایل ساختمانی در آن استفاده می شده، بهره ببریم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: در آنالیز های اجرا شده از سوی دانشگاه تهران متوجه میزان تخریب این ملک در گذر زمان شدیم تا بتوانیم این ملک را در آینده و پروژه بازسازی به نقشه اولیه نزدیک و اصالت بخشی این ملک انجام گردد.

وی توضیح داد: نکته بعدی تعریف کاربری فرهنگی برای میدان حسن آباد باتوجه به بافت تاریخی آن فرصت مغتنمی برای جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی است تا به مرور سایر بخش ها نیز کاربری هایی را که به نفع شهر و مردم تهران است برگزینند.

ضرغامی اظهارکرد: این تفاهمنامه با این اهداف امضاء و بخش اعظمی از کار به عهده مالک گذاشته شده و طبیعتا هزینه های بازسازی نیز از سوی مالک تامین خواهد شد، اما در بحث طرح و نظارت هم شهرداری و هم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مشارکت خواهد نمود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران درباره آینده این بافت تاریخی، گفت: به طور کل بنا بر این است تا کاربری این ملک به کاربری فرهنگی تغییر کند و این فرصتی است تا باقی مالکان نیز کاربری خود را به فرهنگی تغییر دهند و از همین طرح الگو بگیرند.

وی درباره زمان بازسازی این ملک تاکید نمود: با توجه به اینکه بازسازی به وسیله بخش خصوصی و مالک انجام می گردد زمان اتمام بازسازی بستگی به سرعت ایشان دارد، اما جداره های بیرونی که بر عهده شهرداری است به سرعت بازسازی خواهد شد.

ضرغامی اضافه نمود: طبیعتا برای سرعت بخشیدن به امور بازسازی، کار هایی نظیر صدور مجوز های لازم که برعهده شهرداری است در سریعترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 631

به "کاربری میدان حسن آباد فرهنگی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربری میدان حسن آباد فرهنگی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید