کشف یک کشتی خاکسپاری وایکینگ ها در مزرعه ای واقع در نروژ

به گزارش سافاری رو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کشف یک کشتی خاکسپاری وایکینگ ها در مزرعه ای واقع در نروژ صورت پذیرفت.

کشف یک کشتی خاکسپاری وایکینگ ها در مزرعه ای واقع در نروژ

در سال 2015 فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب سه پرچ آهنین را هنگام جست و جو در مزرعه ای واقع در جنوب شرقی نروژ پیدا کرد. پس از اینکه کشف این اشیاء به مقامات گزارش شد، گروهی از باستان شناسان به همراه تجهیزات در مزرعه حاضر شدند و هفت پرچ دیگر را کشف کردند.

لایوساینس در این باره نوشت، اکنون پس از گذشت 9 سال از کشف اولیه پرچ ها، باستان شناسان پیروز شده اند در مجموع 70 پرچ در این مکان کشف نمایند. محققان با در نظر گرفتن مقدار این اشیاء فلزی، گمان می نمایند که این پرچ ها برای متصل کردن اجزا چوبی به طول 2.5 متر مورد استفاده قرار گرفتند که بر این اساس میتوان نتیجه گرفت که یک کشتی نسبتا بزرگ وایکینگی در این مکان دفن شده بود.

کارشناسان تخمین می زنند این کشتی به طول 15 تا 23 متر ساخته شده بود. البته متخصصان هنوز قادر به تشخیص قدمت دقیق این کشتی نیستند، چرا که با کاوش در لایه سطحی خاک بقایای ارگانیکی که بتوان در روش تاریخ گذاری رادیوکربن استفاده کرد، کشف نشده است. با این حال یک متخصص قدمت این کشتی را به دوره بین 750 تا 1000 میلادی تخمین می زند.

باستان شناسان علاوه بر پرچ ها، دو نوع میخ را که در آب و هوای یخبندان به سم حیوانات متصل میشد نیز کشف کردند. البته کاوشگران از کشف اشیاء مربوط به سوارکاری در این مکان غافلگیر نشدند؛ چرا که دفن اسب ها در کنار کشتی های خاکسپاری سنتی رایج بین وایکینگ ها بود.

حدود 15 کشتی خاکسپاری در نروژ کشف شده است. براساس گزارش دپارتمان آنگلوساکسون، شمال و سلتیک دانشگاه کمبریج اگرچه هیچ اتفاق نظری درباره اینکه چرا وایکینگ ها کشتی های خود را دفن می کردند، وجود ندارد اما ممکن است آنها بر این باور بوده باشند که این کشتی ها می توانند در زندگی پس از مرگ مورد استفاده قرار بگیرند.

به گفته پژوهشگران هنوز برای تشخیص هویت دقیق مالک این کشتی زود است اما بعضی شواهد نشان می دهند این کشتی به یک پادشاه وایکینگی تعلق داشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2428

به "کشف یک کشتی خاکسپاری وایکینگ ها در مزرعه ای واقع در نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک کشتی خاکسپاری وایکینگ ها در مزرعه ای واقع در نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید