50 میلیارد ریال برای تکمیل اسکله خور خان اختصاص یافت

به گزارش سافاری رو، سکینه الماسی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: اسکله خور خان بردخون یکی از خواسته ها و آرزوهای مردم بویژه صیادان بخش بردخون است که از سال ها پیش به دنبال تحقق آن هستند.

50 میلیارد ریال برای تکمیل اسکله خور خان اختصاص یافت

وی اضافه نمود: اسکله خورخان بردخون از مصوبات سفر استانی دولت دهم بود که توسط وزیر جهاد کشاورزی وقت کلنگ آن به زمین زده شد اما به دلایلی عملیات اجرایی آن ادامه نیافت تا اینکه با پیگیری های انجام گردیده ساخت این اسکله در خرداد 94 شروع شد.

الماسی افزود: اشتغال و معیشت مردم بخش بردخون و مردم نوار ساحلی وابسته به دریا است و اگر این اسکله راه اندازی گردد شاهد تغییرات و تحولات زیادی در زندگی مردم این منطقه خواهیم بود.

نماینده شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعتباراتی از حوزه نفت و شیلات برای احداث اسکله خورخان هزینه گردیده اما به دلیل برخی مسائل این پروژه پیشرفت خوبی نداشته که امیدواریم با مشارکت همه دستگاه ها به زودی تکمیل و راه اندازی گردد.

وی ابراز داشت: برای تسریع در عملیات ساخت اسکله خورخان به زودی با دستور رئیس شیلات کشور اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال اختصاص می یابد.

الماسی توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع اسکله خورخان برای صیادان منطقه و به همین منظور رئیس شیلات کشور معاون صید و بنادر ماهیگیری را مأمور پیگیری ویژه و فوری پروژه تا حصول نتیجه نموده است.

هفته گذشته نیز با پیگیری الماسی نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور ساخت اسکله جدید کنگان صادر شد.

امروز نیز نماینده جنوب استان به همراه تعدادی از کارشناسان شیلات کشور و عوامل دست اندرکار اسکله از عملیات احداث اسکله خور خان بردخون بازدید می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 40

به "50 میلیارد ریال برای تکمیل اسکله خور خان اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 میلیارد ریال برای تکمیل اسکله خور خان اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید