7 دلیل چشمک زدن چراغ پکیج بوتان

به گزارش سافاری رو، امروزه در بیشتر ساختمان ها، هر واحد مسکونی یک پکیج جداگانه دارد که که هوای گرم خانه و آب گرم بهداشتی، به وسیله همان پکیج تامین می گردد. پکیج دیواری از هر برندی باشد، بدون استثنا پس از مدت زمانی که از آن استفاده کردید، به تعمیر یا تعویض قطعات نیاز پیدا خواهید کرد. بعلاوه پکیج ها پس از مدتی دچار مسائل مختلفی می شوند.

7 دلیل چشمک زدن چراغ پکیج بوتان

برای مثال یکی از این مسائل چشمک زدن چراغ پکیج بوتان باشد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مدل های آنالوگی که بوتان فراوری و روانه بازار می نماید، برخلاف مدل های دیجیتال، برای نمایش شرایط های مختلف و بروز عیب و ایرادات به وسیله چراغ های ال ای دی به کاربر نکات لازم را گوشزد می نماید. اگر می خواهید در خصوص علت چشمک زدن پکیج شوفاژ بوتان بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم تا آخر مطلب همراه ما بمانید.

نکات کلیدی

 • در مدل آنالوگ پکیج، ایراد را می توان به وسیله چشمک زدن چراغ پکیج بوتان متوجه شد. البته مدل دیجیتال، عیب و ایرادات را به وسیله چراغ های ال ای دی نمایش می دهد.
 • در این شرایط ریست کردن پکیج بوتان به شما یاری می نماید تا عیب و ایرادات به وجودآمده را در اسرع وقت برطرف کنید.
 • چراغ چشمک زن پکیج بوتان به 3 رنگ قرمز، زرد و سبز نمایش پیدا می نماید که هر کدام از آن ها نشان دهنده بروز یک مشکل منحصربه فرد در دستگاه هستند.

علت چشمک زدن چراغ پکیج بوتان

مدل های آنالوگی که به وسیله بوتان ارائه شده با استفاده از چراغ های ال ای دی، کاربر را از وجود مسائل پیش آمده مطلع می نماید. چراغ های ال ای دی تعبیه شده روی مدل های مختلف پکیج بوتان مثل اپتیما به برترین شکل ممکن می توانند تمام اطلاعات مورداحتیاج را در اختیار شما قرار دهند.

البته لازمه این کار، مطلع بودن شما از علت چشمک زدن پکیج شوفاژ بوتان و نوع پیغامی است که چراغ های ال ای دی برای شما می فرستند.

سرویس نصب و تعمیر پکیج را از کارشناسان کاربلد خبرنگاران بخواهید!

 • نصب و راه اندازی اولیه پکیج
 • سرویس سالیانه پکیج
 • نشت یابی و برطرف گرفتی پکیج
 • تعویض فیوزهای پکیج
 • برطرف مشکل سردی آب
نصب و تعمیر پکیج با خبرنگاران

سرویس نصب و تعمیر پکیج را از کارشناسان کاربلد خبرنگاران بخواهید!

 • نصب و راه اندازی اولیه پکیج
 • سرویس سالیانه پکیج
 • نشت یابی و برطرف گرفتی پکیج
 • تعویض فیوزهای پکیج
 • برطرف مشکل سردی آب
نصب و تعمیر پکیج با خبرنگاران

با در نظر گرفتن این موضوع که چراغ های چشمک زن پکیج دیواری بوتان، با 3 رنگ مختلف قرمز، زرد و سبز اطلاعات مورداحتیاج را به کاربر ارسال می نمایند، پس خوب است به دلایل مختلف چشمک زدن چراغ های مختلف اشراف کامل داشته باشید.

اگر چراغ سبز به طور ثابت روشن باشد، به معنی روشن بودن مشعل پکیج بوتان است.

چراغ سبز چشمک زن پکیج بوتان؛ 1 الی 5 ثانیه

این حالت از چشمک زدن چراغ پکیج بوتان این را نشان می دهد که پکیج در حالت غیبرطرفال و آماده به کار واقع شده است.

چراغ چشمک زن سبز پکیج بوتان؛ هر 0.5 ثانیه

علت چشمک زدن چراغ پکیج بوتان در این حالت می تواند خیلی متفاوت باشد. برای مثال برخی از دلایل چشمک زدن چراغ پکیج هر 0.5-0.5 ثانیه شامل معیوب بودن پرشر سوئیچ دود و مجموعه فن و احتیاج آن به تعمیر و تعویض، حالت انتظار، خرابی پمپ سیرکولاتو، حالت زمستانه، بروز مشکل در کلید فشار چگالیده و قفل کردن NTC به علت عیب و ایراد در کلید حداقل فشار آب است.

برخی از مدل های پکیج بوتان برخی اوقات با شرایطی روبه رو می شوند که چراغ سبز با سرعت بالا آغاز به چشمک زدن می نماید. این شرایط نشان دهنده این است که سنسور NTC پکیج یا برد اصلی آن به عیب و اشکالاتی برخورد نموده اند. علاوه بر مواردی که ذکر کردیم، خراب بودن پمپ یا کمبود آب نیز از دیگر دلایلی هستند که باعث چشمک زدن چراغ سبز پکیج بوتان به این شیوه می شوند.

اگر چراغ زرد به طور مداوم و ثابت روشن باشد به معنی قطع شدن NTC مصرفی است.

چشمک زدن چراغ زرد پکیج بوتان

شرایط حداکثر توان

ثابت ماندن چراغ قرمز

اشکال در کلید حداقل فشار آب، بروز مشکل در NTC گرمایش، تشکیل نشدن شعله برد کنترل. البته گفتنی است که مدل های بدون فن پکیج دیواری بوتان اگر با این شرایط روبرو شوند، این امکان وجود دارد که در ترموستات دود آن ها قطع و وصل وجود داشته باشد.

چشمک زدن چراغ قرمز پکیج بوتان هر 0.5 ثانیه

ایراد در کلید تنظیم حرارتی دستگاه.

برطرف چشمک زدن پکیج بوتان

پکیج های دیواری طوری طراحی می شوند که برای برطرف کردن مسائل آن ها می توانید به راحتی تمام اقدامات مورداحتیاج را انجام دهید. در برخی مواقع نیز ریست کردن پکیج بوتان به شما یاری می نماید تا بتوانید عیب و ایرادات به وجودآمده را برطرف کنید. گاهی اوقات هم شرایط طوری پیش می رود که گرم نشدن آب پکیج بوتان و دیگر ایرادات، به تعمیر تخصصی احتیاج دارد.

برای مثال ممکن است با چشمک زدن چراغ پکیج برخورد کنید که در این مواقع باید برای برطرف چشمک زدن چراغ پکیج بوتان و ایرادات به وجودآمده، اقدامات لازم را انجام دهید. برای مثال اگر چراغ زرد پکیج به طور ثابت روشن باشد، تعمیر و تعویض NTC حرارتی و گرمایش می تواند مشکل پیش آمده را برطرف کند. حتی ممکن است مشاهده کنید که چراغ سبز پکیج به صورت ثابت و هر نیم ثانیه چشمک می زند. برای برطرف این مشکل می توانید کلید حداقل فشار را تعویض کنید.

محاسبه رایگان هزینه تعمیر پکیج با خبرنگاران!

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که این مدل چشمک زدن برخی وقت ها به تعمیر تخصصی پکیج احتیاج دارد. اگر پمپ سیرکولاتور باعث ارسال این فرمان برای چشمک زدن چراغ سبز بگردد، باید تعمیر و تعویض آن به شکل کاملا تخصصی انجام بگیرد.

اگر چراغ قرمز مکررا و با سرعت بالا چشمک زد، می تواند علتش بروز مشکل در ترموستات باشد. در این حالت ترموستات باید مورد آنالیز قرار بگیرد و اگر به تعویض احتیاج داشت، تعویض گردد. علاوه بر این، در این شرایط خرابی کلید تنظیم حرارتی می تواند به عنوان یکی از دلایل مهم بروز مشکل شمرده گردد.

چشمک زدن پکیج بوتان نشانه چه مسئله ای است؟

این که چگونه از چشمک زدن پکیج بوتان متوجه عیب آن شویم، روش خاصی دارد. اگر هر کدام از موارد پایین را مشاهده کردید، یعنی پکیج شما ایراد دارد:

 • چراغ سبز به صورت ثابت روشن است: مشعل پکیج بوتان روشن است.
 • چراغ سبز چشمک زن 1-5 ثانیه: آماده کار (عدم تقاضا)
 • چراغ سبز چشمک می زند 0.5-0.5 ثانیه: حالت انتظار، حالت زمستانه، اشکال در کلید حداقل فشار آب، قفل کردن NTCها، پرشر دود و مجموعه فن گیرپاژ پمپ، اشکال در کلید فشار چگالیده
 • چراغ زرد به صورت ثابت روشن است: NTC مصرفی قطع است.
 • چراغ زرد چشمک می زند: شرایط حداکثر توان
 • چراغ قرمز ثابت است: NTC گرمایش، عدم تشکیل شعله برد کنترل، اشکال در کلید حداقل فشار آب، ترموستات دود
 • چراغ قرمز چشمک زن 0.5-0.5 ثانیه: کلید حرارتی

نباید فراموش کنید که اگر سرویس پکیج دیواری را به صورت منظم و دوره ای انجام دهید، عمر مفید دستگاهتان افزایش پیدا می نماید.

تعمیر پکیج های آنالوگ بوتان

پکیج های دیواری در شکل های متفاوت و تحت استاندارهای کاملا مختلف و متنوع طراحی و فراوری می شوند. برای مثال، پکیج های دیجیتال، کد خطاهای خود را روی نمایشگر نشان می دهند. نوع خطاهای فرستاده شده به خوبی نشان می دهد که کدام بخش از پکیج دچار عیب و ایراد شده است.

نصب، سرویس و تعمیر پکیج با خبرنگاران

ارور E01 پکیج بوتان در پکیج های آنالوگ به شکلی دیگر نمایش داده می گردد. به صورت کلی کد خطاهای هر پکیج دیواری به یک شکل هستند. مثلا در مدل آنالوگ با چشمک زدن چراغ های روی پنل معین می گردد. در مدل های دیجیتالی هم با نمایان شدن عدد و حروف انگلیسی روی مانیتور دستگاه معین خواهند شد.

توجه داشته بشید که اگر به تعمیر پکیج های آنالوگ بوتان احتیاج دارید، بهتر است به علت تخصصی بودن کار، از یک متخصص ماهر و کاربلد یاری بگیرید تا پکیج را عیب یابی نموده و تعمیر پکیج به برترین شکل ممکن به انجام برساند.

بیشتر بخوانید: 2 علت افت فشار پکیج + نحوه آنالیز فشار پکیج

نتیجه گیری

امروزه خیلی از منازل و آپارتمان ها از پکیج برای گرم کردن آب منزل و… استفاده می نمایند. در ایران، برندهای بسیار خوب و قابل اعتمادی هستند که محصولات بسیار باکیفیتی را ارائه می دهند. اما پیش تر هم گفتیم که فرقی نمی نماید که پکیج انتخابی شما از چه برندی باشد؛ زیرا همه آن ها بدون استثنا پس از مدتی استفاده باید تعمیر شوند.

یکی از این مسائل، چشمک زدن چراغ پکیج بوتان است که به طور کامل شرح دادیم که علل بروز آن چیست. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید عمر مفید پکیج خود را افزایش دهید، باید حتما پکیج را به صورت دوره ای سرویس کنید.

منبع: آچاره
انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 16 مهر 1401 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2264

به "7 دلیل چشمک زدن چراغ پکیج بوتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 دلیل چشمک زدن چراغ پکیج بوتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید