شروع احداث 2000 واحد مسکونی در شهرک جوانان تبریز

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار تبریز گفت: عملیات اجرایی احداث 2000 واحد مسکونی در شهرک جوانان به عنوان عظیم ترین پروژه بازآفرینی شهری روز چهارشنبه شروع می گردد.

شروع احداث 2000 واحد مسکونی در شهرک جوانان تبریز

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ایرج شهین باهر با اشاره به امضاء تفاهم نامه احداث دو هزار واحد مسکونی برای جا به جایی حاشیه نشینان تبریز گفت: مقرر شده است که 10 هکتار از سهم شهرداری تبریز در شهرک جوانان برای احداث دو هزار واحد مسکونی جهت جا به جایی حاشیه نشینان در اختیار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) قرار گیرد.

وی با بیان این که این اقدام موثرترین و بزرگ ترین پروژه ساماندهی حاشیه نشینی در کشور است، اضافه نمود: احداث دوهزار واحد، فاز اول طرح کلید به کلید (جا به جایی حاشیه نشینان تبریز) است و بی شک در فازهای بعدی، واحدهای بیش تری احداث خواهیم کرد.

شهردار تبریز با بیان این که تبریز، پایلوت طرح جا به جایی حاشیه نشینان در کشور است، یادآور شد: با توجه به این که این واحدها به شکل صنعتی و سبک سازی احداث می گردد، امیدواریم در مدت زمانی کوتاه شاهد بهره برداری این واحدهای مسکونی باشیم.

وی اعلام نمود: تامین اقتصادی احداث این دو هزار واحد از سوی شهرداری تبریز به شکل غیرنقدی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز؛ این واحدهای مسکونی در راستای اجرای طرح ملی جابجایی کلید به کلید برای نخستین بار در کشور از تبریز کلید می خورد و در راستای آن 2000 خانوار ساکن در سکونت گاه های غیررسمی و محلات پرخطر به شهرک جوانان منتقل می شوند.

یادآور می گردد؛ تبریز یکی از شهرهای روی گسل کشور است که از این منظر خطرپذیری بالایی دارد؛ به طوری که اکنون در تبریز دو هزار هکتار بافت حاشیه نشین داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1726

به "شروع احداث 2000 واحد مسکونی در شهرک جوانان تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع احداث 2000 واحد مسکونی در شهرک جوانان تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید