آمار حیرت آور بستری های کرونایی در تهران، نگرانی زالی از شرایط شیوع در پیک سوم

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران : فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: متاسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از 6000 نفر پایین تر نیامده، و بیش از 700 نفر نیز با حال عمومی وخیم در بخش های مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

آمار حیرت آور بستری های کرونایی در تهران، نگرانی زالی از شرایط شیوع در پیک سوم

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دکتر علیرضا زالی ضمن تشریح شرایط تهران به لحاظ شیوع کرونا اظهار کرد: امروز بالغ بر 10 هزار و 700 بیمار بصورت سرپایی با تشخیص کرونا یا شبه کرونا به بخش های بهداشتی و درمانی مراجعه نموده اند.

وی اضافه نمود: مجموعا تعداد افرادی که در بیمارستان های استان تهران در طول 24 ساعتی که گذشت بستری شدند به بیش از 890 نفر رسید.

وی از بستری شدن 188 بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه تهران طی روز گذشته اطلاع داد و گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تابعه استان بالغ بر 6125 نفر گزارش شده است.

زالی گفت: متاسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از 6000 نفر پایین تر نیامده است. همچنین از تعداد بیمار کرونایی بستری حدود 700 نفر با حال عمومی وخیم در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی ضمن اظهار تاسف از شیوع گسترده کرونا در تهران تاکید نمود: از ابتدای مهرماه تا به امروز برای 9 بار رکورد مرگ و میر و رکورد موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران شکسته شد.

به گفته وی، آخرین شرایط منحنی ابتلا و بستری موارد جدید و بستری گواه این موضوع است که در پیک سوم کرونا متاسفانه هیچ کاهشی را نداشته و شرایط آمار سیرفزاینده را می پیماید.

وی با اشاره به فعالیت بیمارستان های تهران به عنوان مهمترین مراکز ارجاعی کشور گفت: بالغ بر 40 درصد بیماران بدحال کرونایی کشور در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانهای تهران بستری هستند و کماکان بالاترین سهم بیماران با حال عمومی وخیم و نیازمند مراقبت ویژه مربوط به بیمارستان های تهران است.

زالی با تاکید بر این که کادر درمان حداکثر کوشش خود را برای ارائه خدمات باکیفیت به بیماران مبتلا به کرونا بکار بسته اند یادآور شد: 108 بیمارستان تهران خدمات درمان و پذیرش مبتلایان به کووید 19 را انجام می دهند و این درحالیست که در آینده احتمال اضافه شدن تخت های جدید بیمارستانی وجود دارد.

وی ایجاد خستگی و فرسودگی نیروی انسانی و کادر درمان و بهداشت را نگران کننده دانست و هشدار داد: اگر امواج جدید کرونا از ظرفیت های اشباعی بالاتر رود حتما این موضوع تبدیل به یک چالش جدی خواهد شد.

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره اعمال محدودیت ها با هدف قطع زنجیره بیماری کووید 19 نیز شرح داد: استفاده ازظرفیت 50 درصدی کارکنان ادارت فقط می تواند بخشی از ترددها را کاهش دهد و ضروری است محدودیت های بیشتری برای پیشگیری از شیوع گسترده تر ویروس اعمال گردد ضمن این که نتیجه مداخلات روزهای گذشته در هفته های پیش رو تعیین خواهد شد.

زالی گفت: در ساعات پیک شلوغی آمارهای میدانی خبر از کاهش 10 تا 13 درصدی ترافیک و تردد، پس از اعمال محدودیت ها در سطح شهر دارد.

وی ضروت اعمال استفاده از پتانسیل دورکاری و شیفت بندی(50 درصدی) کارکنان بخش های دولتی و خصوصی را از سوی مسئولان بخش های اجرایی و استانی را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: بندهای ابلاغی این بخش نامه باید بی کم و کاست اجرا گردد.

وی با اشاره به این که شماره 89511 به صورت 24 ساعته جوابگوی سوالات مربوط به کرونا است ادامه داد: بالغ بر 1100 شکایات از دیروز تا امروز توسط کارکنان بخش های مختلف مبنی بر بی توجهی بعضی دستگاهها به بخشنامه های ابلاغی اعمال محدودیت های کاری کارمندان در این سامانه به ثبت رسیده، که باید مراتب به وسیله ستاد مقابله با کرونا به استانداری و بازرسی کل کشور برای آنالیز اعلام گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1415

به "آمار حیرت آور بستری های کرونایی در تهران، نگرانی زالی از شرایط شیوع در پیک سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار حیرت آور بستری های کرونایی در تهران، نگرانی زالی از شرایط شیوع در پیک سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید