اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان

به گزارش سافاری رو، تهران (پانا) - رئیس بنیاد مستضعفان از اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان در قالب تفاهم نامه با کمیته امداد اطلاع داد.

اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، پرویز فتاح در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان با مشارکت کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن ضمن تبریک فرا رسیدن ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: بهمن ماه امام(ره) و ماه انقلاب است و این تفاهم نامه نیز در راستای هدف انقلاب که همان کمک به محرومان است امضا شد.

وی خدمت خالصانه به نیازمندان را مهمترین برنامه بنیاد مستضعفان دانست و اضافه کرد: توانمندسازی محرومان در سایه ایجاد اشتنغال و تامین مسکن محقق می گردد و کمیته امداد در این زمینه سابقه درخشانی دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان برنامه جدی این نهاد را تقویت توانمندسازی محرومان با همکاری نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد مطرح کرد و ادامه داد: بنیاد مستضعفان در زمینه پرداخت وام اشتغال به صورت مستقیم یا به وسیله دیگر نهادها، تجربیات خوبی اندوخته است و امیدواریم دولت و مجلس نیز از محل افزایش اعتبارات تبصره 14 و 16 به کمک محرومان بشتابند.

فتاح به همکاری بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی برای کمک به افراد دارای معلولیت پرداخت و اظهار کرد: در تفاهم نامه با سازمان بهزیستی ساخت 14 هزار واحد مسکن برای خانواده های دارای فرد معلول را تقبل نموده ایم که تا به امروز 10 هزار واحد تکمیل شده و مابقی در مراحل ساخت است؛ با خاتمه این طرح، تمام خانواده های دارای 2 معلول و بیشتر صاحب خانه می شوند و در صورت اضافه شدن جامعه هدف این طرح، آمادگی امضای تفاهم نامه جدید با سازمان بهزیستی را داریم.

وی به کمک های بنیاد مستضعفان برای رهن و اجاره مسکن نیازمندان اشاره نمود و گفت: این نهاد برای رهن و اجاره مسکن جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد 230 میلیارد تومان اختصاص داد که اقدامی موثر و در عین حال موقتی بود.

رئیس بنیاد مستضعفان ساخت مسکن برای محرومان را یک اقدام زیربنایی برای توانمند شدن آنان دانست و گفت: این نهاد برای ساخت 10 هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد در 28 منطقه هدف، به ازای هر واحد 45 میلیون تومان در نظر گرفته است که در صورت اختصاص پنج میلیون تومان از سهم مددجو، در مجموع 500 میلیارد تومان برای این تفاهم نامه از سوی بنیاد پیش بینی شده است.

فتاح بر اهمیت رعایت دقیق زمان بندی در اجرای این پروژه تاکید نمود و ادامه داد: امیدواریم احداث 10 هزار واحد مسکونی تا خاتمه سال جاری شروع شده و در مدت زمان 2 ساله با بهترین کیفیت مصالح و تجهیزات، مقاوم و ضد زلزله ساخته گردد.

وی از آمادگی بنیاد مستضعفان برای تامین سیمان این پروژه اطلاع داد و تاکید نمود: اعلام می کنم اگر بنیاد مستضعفان در هر منطقه زمین مناسب برای اجرای واحدهای مسکونی را داشته باشد، رایگان در اختیار قرار خواهد داد زیرا فلسفه بنیاد مستضعفان همین است.

رئیس بنیاد مستضعفان به کمک های این نهاد به خانواده های نیازمند در شرایط سخت کرونا اشاره نمود و گفت: تا خاتمه این همه گیری در خدمت محرومان خواهیم بود و امیدواریم خادم خوبی برای این صاحبان اصلی انقلاب و ولی نعمتان باشیم چرا که انقلاب امام(ره) انقلاب محرومان و مستضعفان بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1572

به "اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید