استقلال حریف خشم خودش نشد

به گزارش سافاری رو، استقلال در دیداری عقب افتاده از لیگ برتر 2-1 به فولاد خوزستان باخت تا شانس سهمیه آسیایی اش به خطر بیفتد.

استقلال حریف خشم خودش نشد

سافاری رو؛ احسان محمدی- استقلال در دیداری عقب افتاده از لیگ برتر 2-1 به فولاد خوزستان باخت تا شانس سهمیه آسیایی اش به خطر بیفتد. وقتی تیم شکست می خورد همه می توانند منتقد شوند. طرفداران گله می نمایند، بازیکنان داور را مقصر می دانند و کادر اجرایی باشگاه ممکن است نحوه میزبانی را زیر سوال ببرد.

اسقلال در حالی مغلوب فولاد شد که گل نخست را روزبه چشمی با سماجت و بعد از یک رفت و برگشت به ثمر رساند. یک لبخند عظیم آبی بعد از ماه ها وقفه در برگزاری لیگ. این جور مواقع کارشناسان می گویند که تیم ها زمان می خواهند تا به فرم مسابقه برگردند. کرونا بازیکنان را خانه نشین کرد، تمرینات متوقف شد، شروع لیگ با انبوهی از اما و اگرها همراه شد اما ان شرایط برای همه یکسان است.

فولاد خوزستان تحت نظر جواد نکونام بازی منظم تری ارائه کرد. آنها خیلی زود با گل موسی کولی بالی به بازی برگشتند و بعد یک خطای به نظر شدید از علی کریمی، عملاً خنجر به پهلوی استقلال زد. علیرغم ادعاهای بسیاری که در خصوص پیشرفت و بی احتیاجی داریم، هنوز تصویربرداری مسابقات فوتبال به عنوان عظیمترین سرگرمی ایرانیان تقریباً افتضاح است. به جز تهران در بیشتر شهرستان ها تصاویر از راه دور، بی کیفیت و با یکی-دو دوربین ضبط می گردد که عملاً در لحظاتی مانند اخراج علی کریمی بیننده جزییات را نمی بیند. این در حالی است که تصاویر دریافتی از سطح سیارات دیگر در فضا به مراتب کیفیتی بسیار بهتر دارد!

اخراج علی کریمی شروع تیره روزی استقلال بود. او معتقد بود که بازیکن فولاد پیراهنش را کشیده و هافبک مقتدر آبی ها هنگام کوشش برای رها کردن خود، دستش به صورت بازیکن فولاد خورده است. فرهاد مجیدی سرمربی استقلال وارد زمین شد، به داور اعتراض کرد، کوشش سعید رمضانی، وریا غفوری، بهزاد غلامپور و سایر بازیکنان برای آرام کردن او به نتیجه نرسید و مهدی سیدعلی که سخاوتمندانه کارت می داد او را اخراج کرد.

این اخراج در شرایطی که تیم به آرامش احتیاج داشت به شدت از سوی بعضی از طرفداران استقلال مورد نقد قرار گرفته است. آنها معتقدند که در چنین لحظاتی از مجیدی که تجربه بازی های بین المللی دارد انتظار می رود در نقش یک عظیمتر ظاهر گردد نه اینکه مثل بازیکنان جوان و کم تجربه فضا را متشنج کند.

این رفتار آیا جز تعدادی لایک از سوی بعضی طرفداران دو آتشه برای استقلال سودی دارد؟ آیا مجیدی بخشی از تمرکزش را در اینستاگرام گذاشته و تحت تاثیر فضای هیجانی آنجاست؟ حتی اگر حق با او باشد و تجربه تلخ بازی فصل پیش مقابل نفت آبادان و اعتراف دیر هنگام داور آن بازی هنوز آزارش بدهد، این اعتراض و اخراج تازه چه فایده ای دارد؟ او یادش می رود که عظیمتر تیم است و در فوتبال با فریاد زدن و اعتراض مداوم به داور نمی توان از تیم دفاع کرد؟

فولادی ها به رهبری محمد آبشک و فرشاد احمدزاده بازی روانی را به اجرا گذاشتند و از نظر بدنی هم بسیار آماده تر از بازیکنان استقلال بودند. عصبانیت در بازی آبی ها باز هم کار دست آنها داد و عارف غلامی دو کارته شد. در این میان کوشش کاپیتان وریا غفوری برای آرام کردن بازیکنان ستودنی بود. فولاد با آرامش به بازی ادامه داد و در دقیقه پایانی مجتبی نجاریان بازیکن تعویضی نکونام در یک حرکت تمرین شده دروازه استقلال را گگردد تا بعد از پنج سال فولادی ها طعم پیروزی مقابل استقلال را بچشند.

شکست 2-1 با تیم 9 نفره در یک بازی که می توان به قضاوت داور خرده گرفت و وقتی هفت بازیکن تیم از جمله چند ستاره کلیدی به این بازی نرسیدند نباید تلخ باشد اما موقعیت استقلال را برای کسب سهیمه به خطر انداخت و از سوی دیگر نشانه های چندانی از امیدواری در این سبک بازی دیده نشد. این چیزی است که استقلالی ها را بیش از نتیجه آزار می دهد و چشم ها را به سمت جای خالی استراماچونی می چرخاند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1198

به "استقلال حریف خشم خودش نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال حریف خشم خودش نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید