اقتصاد دنیا در دست کدام کشور ها است؟

به گزارش سافاری رو، صندوق بین المللی پول بیان کرد که هند و چین نیمی از رشد مالی دنیا را راهنمایی می نمایند.

اقتصاد دنیا در دست کدام کشور ها است؟

به گزارش ایسنا به نقل از راشا، به گفته صندوق بین المللی پول (IMF)، رکود اقتصاد جهانی سال جاری ادامه خواهد داشت، اما آسیا به عنوان نقطه روشن باقی خواهد ماند.

کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین المللی پول، پیش بینی کرد که هند و چین نیمی از رشد جهانی را به خود اختصاص خواهند داد و انتظار می رود حرکتی از اقتصاد های نوظهور نیز مشاهده گردد.

رئیس صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که اقتصاد جهانی در سال 2023 کمتر از سه درصد رشد خواهد نمود که مطابق با برآورد 2.9 درصدی این صندوق در ژانویه است.

جورجیوا گفت که این الگو در پنج سال آینده باقی خواهد ماند.

وی اظهار کرد که پیش بینی ها نشان دهنده پایین ترین پیش بینی رشد میان مدت صندوق بین المللی پول از سال 1990 و بسیار کمتر از میانگین 3.8 درصد از دو دهه گذشته است.

رئیس صندوق بین المللی پول گفت: انتظار می رود حدود 90 درصد از اقتصاد های پیشرفته در سال 2023 شاهد کاهش نرخ رشد خود باشند.

جورجیوا بعلاوه گفت که کشور های کم عایدی به علت تقاضای کند برای صادرات خود با مشکل روبرو شده اند و رشد عایدی سرانه آن ها کمتر از اقتصاد های نوظهور به جای مانده است.

بر اساس پیش بینی های صندوق بین المللی پول، فقر و گرسنگی که در طول همه گیری کووید-19 به طور قابل توجهی افزایش یافت همچنان می تواند رشد بیشتری ثبت کند.

اظهارات جورجیوا در آستانه نشست های بهاری این هفته صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است، مکانی که سیاست گذاران برای بحث در خصوص مهم ترین مسائل اقتصاد جهانی گرد هم می آیند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2346

به "اقتصاد دنیا در دست کدام کشور ها است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد دنیا در دست کدام کشور ها است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید