اولین جشنواره گردو در روستاهای هویه و سرهویه کردستان برگزار گردید

به گزارش سافاری رو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان در مراسم اولین جشنواره گردو که در روستای سرهویه برگزار گردید، گفت: خوشبختانه شهرستان سنندج توانسته با مدیریت و برنامه ریزی صحیح، طی چند سال اخیر رویدادهای فرهنگی و گردشگری مختلفی را در فصول و مناطق مختلف برگزار کند.

اولین جشنواره گردو در روستاهای هویه و سرهویه کردستان برگزار گردید

به گزارش سافاری رو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان، سیدمحسن علوی در ادامه حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین و مدیران استان و شهرستان سنندج را در روستاهای هویه و سرهویه برای شناسایی بهتر مسائل این روستاها و چاره اندیشی برای برطرف آن ها را فرصتی مغتنم برشمرد و اضافه کرد: بدون شک محصولات کشاورزی ویژه و خصوصاً گردو که در کردستان به وفور یافت می گردد، می تواند نقش بیشتری درزمینهٔ توسعه مالی و ایجاد اشتغال پایدار برای مردم این مناطق ایفا نماید که امید است با کوشش و همت مردم زحمت کش و پشتیبانی مسئولین وادارات مربوطه شاهد پیشرفت و بهبود معیشت اهالی باشیم.

او اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی کردستان آمادگی کامل خود را برای حمایت از طرح های گردشگری دارای توجیه مالی، زیست محیطی و... اعلام می نماید.

دکتر محمدابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج نیز ضمن تشکر از اهالی روستاهای هویه و سرهویه و حاضرین در جشنواره گفت: روستاهای هویه و سرهویه عالمان و بزرگان زیادی دارد که ضروری است بیشتر درزمینهٔ معرفی آن ها فعالیت گردد و غنای فرهنگی این منطقه به همگان معرفی گردد.

سید احسن علوی نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس نیز از تمامی مسئولین درخواست کرد تا حمایت از روستاها و روستانشینان را در تمامی زمینه ها در اولویت کاری خود قرار دهند.

کوروش قادری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سنندج گفت: این جشنواره برای اولین بار و باهدف معرفی بهتر و بیشتر روستاهای شهرستان سنندج و خصوصاً بخش کلاترزان، یکی از قطب های فراوری گردو در استان و همچنین به منظور جذب گردشگران و به طبع آن ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در منطقه به صورت نمادین در روستاهای هویه و سرهویه، برگزار گردید.

او ضمن تشکر از حضور نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی، مدیران و مسئولین ادارات استان مخصوصاً اهالی مهمان نواز روستاهای هویه و سرهویه اظهار کرد: با همکاری، تعامل، کوشش و همت هر چه بیشتر مردم وادارات مربوطه، انشا الله سال آینده این جشنواره به مراتب بهتر و گسترده تر از سال جاری و در سطح وسیع تری برگزار خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 574

به "اولین جشنواره گردو در روستاهای هویه و سرهویه کردستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جشنواره گردو در روستاهای هویه و سرهویه کردستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید