بانک صادرات بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران شد

به گزارش سافاری رو، مراسم امضای تفاهم نامه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بانک صادرات با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی و حجت الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات امروز دوشنبه (7بهمن ماه) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

بانک صادرات بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران شد

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه فرهنگی سافاری رو، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی در این جلسه با اشاره به سابقه همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بانک صاردات گفت: صیدی علاقه زیادی به حوزه کتاب دارد. امیدواریم در دوره جدید همکاری با بانک صادرات به عنوان بانک عامل در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، شاهد ارائه خدمات بهتری از این بانک در حوزه فرهنگ باشیم.

وی ادامه داد: حوزه اقتصاد فرهنگ که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید بسیاری بر آن دارد، یکی از اولویت های معاونت فرهنگی در دوره جدید است. حمایت از فرهنگ نباید به صورت گلخانه ای باشد بلکه باید بر چرخه مالی آن نیز تأثیرگذار باشد.

جوادی با اشاره به گردش مالی فرهنگ توضیح داد: فرهنگ، گردش مالی خوبی را ایجاد نموده و فرصت خوبی است تا این سیاست جنبه عملی تری به خود بگیرد. برای مثال تسهیلات اهل قلم بازخورد خوبی در میان اهالی فرهنگ داشت. معاون امور فرهنگی ادامه داد: به هر دلیلی نوشتن، نیازمند حمایت مالی است و همکاری با بانک صادرات می تواند شروعگر فصل جدیدی از همکاری ها باشد.

جوادی با تأکید بر شعار ایران فقط تهران نیست توضیح داد: باید کوشش گردد همکاری بانک صادرات با معاونت فرهنگی در استان ها دیده گردد و این می تواند در قالب حمایت از نویسندگان و شاعران استانی باشد تا به رشد فرهنگی در خارج از پایتخت یاری کند؛ البته هر همکاری نیازمند مراقبت است و باید از مبتلی شدن آن به آسیب ها جلوگیری به عمل آید. این همکاری یک انحصار نیست و می تواند به الگویی برای دیگر بخش ها تبدیل گردد.

جوادی در انتها گفت: امیدواریم با شروع دور جدید فعالیت ها با بانک صادرات، بخشی از این یاری ها به طور مستقیم در یارانه دانشجویان و طلاب دیده گردد تا به طور مستقیم کتاب در سبد کالای آن ها قرار گیرد.

کوشش بانک صادرات برای ارائه خدمات بهتر به اهالی فرهنگ در نمایشگاه کتاب

در ادامه این نشست، حجت الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات نیز با اشاره به رویکرد فرهنگی بانک صادرات گفت: رویکرد این بانک توسعه فرهنگی کشور است؛ زیرا تمام توسعه ها از قِبَل فرهنگ است. توسعه فرهنگ است که منجر به توسعه مالی و اجتماعی در جامعه منجر می گردد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و حضور این بانک به عنوان بانک عامل گفت: نمایشگاه کتاب تهران بزرگ ترین رویداد فرهنگی در کشور است که هر سال اتفاق می افتد و مخاطبان گسترده ای دارد. چراغ این نمایشگاه در دوران جنگ تحمیلی نیز روشن بود و از اینکه در این رویداد فرهنگی حضور داشته باشیم به خود می بالیم. صیدی ادامه داد: کوشش نموده ایم تا امکانات حداکثری برای نمایشگاه سال جاری در نظر داشته باشیم و خدمات خوبی به کتابخوانان ارائه دهیم. همچنین در نمایشگاه های استانی نیز حداکثر کوشش خود را خواهیم داشت.

وی با اشاره به دغدغه های جوادی در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: حساسیت های موجود در نظر گرفته شده است و کوشش خواهد شد کیفیت بهتری در نمایشگاه این دوره داشته باشیم و در فروردین ماه حضور خوبی در نمایشگاه کتاب تهران داشته باشیم.

وی ضمن ابراز امیدواری به توسعه کتابخوانی در کشور گفت: عناوین منتشر شده گواهی بر رشد فرهنگی کشور است و امیدوارم تیراژ کتاب ها نیز در آینده افزایش پیدا کند.

سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار کتاب یعنی زندگی از 26 فروردین تا 5 اردیبهشت سال 99 در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 857

به "بانک صادرات بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک صادرات بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید