بیانیه مشترک علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: شعارمان فوتبال پاک و مبارزه با فساد است

به گزارش سافاری رو، دو بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران که برای حضور در انتخابات فدراسیون نام نویسی کرده اند بیانیه مشترکی را منتشر و تاکید کردند با شعار مبارزه با فساد در این انتخابات حضور خواهند داشت.

بیانیه مشترک علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: شعارمان فوتبال پاک و مبارزه با فساد است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا که نامزد ریاست و نایب رییسی فدراسیون فوتبال هستند بیانیه ای در خصوص حضورشان در انتخابات منتشر کردند که به شرح زیر است:

بدون تعارف می خواهیم برخی مسائل فوتبال ایران را با مردم سرزمین مان، از هواداران و عاشقان فوتبالی و پیشکسوتان و رسانه ها گرفته تا مدیران فوتبالی اعم از رؤسای هیئت ها و مدیران باشگاه ها در میان بگذاریم. با اینکه در هفته های گذشته غم از دست دادن دوستان عزیزمان مهرداد میناوند و علی انصاریان قلب ما را شکست و دل ما، خانواده های شان و هواداران قدرشناس فوتبال را به درد آورد اما ما را در تصمیمان برای ورود به عرصه مدیریت فوتبال و کمک به آینده پرطرفدارترین ورزش ایران مصمم تر از قبل کرده است.

علی کریمی و مهدی مهدوی کیا مانند خیلی از پیشکسوتان فوتبالی که سال ها با گوشت و پوست و استخوان شان فوتبال را لمس کرده اند، خیلی خوب می دانیم که فوتبال از معدود دلخوشی های مردم این مرز و بوم است؛ مردمانی که با افتخارآفرینی و موفقیت های فوتبالی اشک شوق می ریزند و در شکست ها وناکامی ها روزها افسرده و سرخورده می شوند و ما اهالی فوتبال، سال ها این غم ها و شادی ها را از نزدیک شاهد بوده ایم و در کنار مردم خندیدیم و اشک ریخته ایم . امثال مهدوی کیا و کریمی ها اعتبارشان را از لطف و محبت همین مردم به دست آورده اند و یقیناً به خاطر همین لطف مردم بود که بعد از تغییرات اساسی در اساسنامه فدراسیون و فرصتی که فراهم شد تا فوتبالی ها هم وارد انتخابات فوتبال شوند، ما نیز مجاب شدیم تا وارد انتخابات 10 اسفند شویم. از معادلات پشت پرده کاملاً آگاهیم اما داوطلب شدیم تا ثابت کنیم، انتقادهای چند سال گذشته فقط شعار نبوده و با کسی هم حب و بغض شخصی نداریم بلکه معتقدیم این فوتبال باید عاری از فساد و کاملاً پاک و شفاف باشد.

فوتبال برای ما و خیلی از پیشکسوتان، خط قرمز است پس نباید فوتبال قربانی زد و بندهای ناسالم شود، زد و بندهایی که در آن حق داوران، بانوان، پیشکسوتان، هواداران و استعدادهای ناب و ... نادیده گرفته و فقط عده ای خاص و بعضاً چهره های غیرفوتبالی از آن بهره مند شوند.

پس ثبت نام کردیم تا بلکه بتوانیم از انتقادهای مان دفاع کنیم و ثابت کنیم نقدهایم صرفاً حرف نیست و حالا که آمده ایم شعارمان خیلی واضح و روشن فوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی است.

این شعار هیچ تضادی با رایزنی و گفت وگو با افراد سالم و دلسوز ندارد چرا که همچنان معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهی های میلیون دلاری، هستند افرادی که خون و دل فوتبال را می خورند تا بلکه بتوانند این کشتی به گل نشسته را نجات دهند.

برای ما راستا و نقشه راه با تدوین یک برنامه استراتژیک و مدون معین است، برنامه ای که به کمک افراد متخصص در حوزه های اقتصادی، حقوقی، امور مربوط به داوری و مسایل بین المللی و ... آماده شده تا هر مدیری که توان حرکت در چارچوب برنامه تدوین شده را داشته باشد، ما را همراهی کند. برنامه هایی که تمامی فعالیت هایش شفاف و روشن است، راستای که فرد ناسالم نمی تواند همراهش باشد و مدیر سالم قادر خواهد بود تا خط سرانجام ما را همراهی کند، بنابراین مقابل هیچ فرد یا هیئتی گارد بسته نداشته و نداریم مگر اینکه فردی علاقه ای به همراهی در این برنامه شفاف نداشته باشد.

در این برنامه جایی برای ارائه گزارش دروغین وجود ندارد و نمی توان با آمار نادرست باشگاه های مان را به سازمان داخلی و خارجی درآمدزا معرفی کنیم در حالی که این فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی کاملاً ورشکسته است.

در این برنامه استراتژیک توسعه فوتبال از پایه تا رده های بالا در اولویت قرار گرفته است، به مسائل فوتبال بانوان ریشه ای توجه شده و برای داوران مصونیت و استقلال بیشتری در نظر گرفته شده است.

پاک سازی فوتبال صرفا یک شعار نیست بلکه برای ما یک هدف است، هدفی که با زد و بندهای همیشگی محقق نخواهد شد، چون معتقدیم خاتمه زد و بندهای نادرست ختم می شود به قراداد ننگین با ویلموتس، شعار و عوام فریبی به استفاده از VAR و سوءاستفاده از احساسات هواداران، هدیه دادن پست های مختلف به دوستان، شرایط مبهم و دردآور فوتبال بانوان، مسائل فراوان ورزشگاه ها، بدهی های کلان و صدها معضل دیگر.

با کریمی و مهدوی کیا یا بدون ما، امیدواریم در انتخابات 10 اسفند فضا همانی نباشد که سال ها فوتبال ایران از آن لطمه خورده و در کنار 85 میلیون جمعیت فقط عده ای خاص از آن بهره برده اند و فوتبال هم قربانی شعارهای بی پایه و اساس شده است.

فوتبال پاکم آرزوست

دوستدار شما

علی کریمی - مهدی مهدوی کیا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1611

به "بیانیه مشترک علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: شعارمان فوتبال پاک و مبارزه با فساد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک علی کریمی و مهدی مهدوی کیا: شعارمان فوتبال پاک و مبارزه با فساد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید