تاجگردون:پایه های مالیاتی جدید جایگزین درآمد های نفتی در بودجه 99

به گزارش سافاری رو، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مستقل شدن بودجه از درآمد های نفتی الزام بودجه سال آینده است و این امر با تعریف پایه های مالیاتی جدید محقق می گردد.

تاجگردون:پایه های مالیاتی جدید جایگزین درآمد های نفتی در بودجه 99

به گزارش گروه سیاسی سافاری رو، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و مستقل شدن بودجه از درآمد های نفتی، گفت: مستقل شدن بودجه سنواتی از درآمد های نفتی یکی از تکالیف اصلی برنامه های توسعه ای کشور از برنامه چهارم تاکنون است، اگرچه براساس این حکم وابستگی بودجه به نفت باید سالانه 10 درصد کاهش یابد، اما بالارفتن مصارف از تحقق آن جلوگیری کرد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناگزیر به کاهش آمد های نفتی در بودجه سنواتی هستیم، اضافه نمود: مستقل شدن بودجه از درآمد های نفتی الزام بودجه سال آینده است، اگرچه این امر مشکل بوده و حدود 60 هزار میلیارد تومان به دولت فشار می آورد، اما این تصمیم باید اجرایی گردد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این پرسش که کاهش استفاده از درآمد های نفتی در بودجه در مالیات اخذ شده از مردم تاثیری ندارد؟ اظهار کرد: پایه های مالیاتی باید تغییر نموده و پایه های جدید تعریف گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 702

به "تاجگردون:پایه های مالیاتی جدید جایگزین درآمد های نفتی در بودجه 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاجگردون:پایه های مالیاتی جدید جایگزین درآمد های نفتی در بودجه 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید