تغییر ترکیب تیم ملی تنیس روی میز برای مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش خبرنگاران، مسابقات قهرمانی آسیا اولین و مهمترین رویداد رسمی پیش روی تیم ملی تنیس روی میز است. این رقابت ها شهریورماه در هر سه بخش انفرادی، دوبل و تیمی به میزبانی اندونزی برگزار می گردد.

تغییر ترکیب تیم ملی تنیس روی میز برای مسابقات قهرمانی آسیا

قرار است تیم ملی تنیس روی میز ایران هم در این دوره مسابقات شرکت داشته باشد اما با ترکیبی متفاوت نسبت به رویدادهای اخیری که در آن شرکت داشت.

رقابت های قهرمانی دنیا آخرین رویدادی بود که تیم ملی تنیس روی میز ایران در آن شرکت داشت. حضور ملی پوشان ایران در این رقابت ها هفته گذشته و در بوداپست مجارستان انجام شد. سال گذشته هم تیم ملی تنیس روی میز ایران در بازی های آسیایی اندونزی شرکت داشت. حضور این تیم در هر یک از رویدادها با ترکیبی متفاوت نسبت به دیگری انجام شد.

نوشاد و نیما عالمیان در کنار افشین نوروزی و امین احمدیان ترکیب تیم ملی تنیس روی میز ایران را در بازی های آسیایی تشکیل دادند. این ترکیب برای مسابقات قهرمانی دنیا به نوشاد و نیما عالمیان، امیرحسین هدایی و میعاد لطفی تغییر کرد. تغییر در ترکیب تیم ملی قرار است برای مسابقات قهرمانی آسیا و بر اساس نتایج رقابت های انتخابی تیم ملی نیز اجرا گردد.

رقابت های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز 27 خردادماه با حضور 12 بازیکن برگزار می گردد. چهار بازیکن برتر ایران در رنکینگ دنیای، چهار بازیکن برتر بر اساس رنکینگ ایرانی و چهار بازیکن برتر مسابقات اخیر انتخابی شرکت نمایندگان در این رقابت ها هستند.

بر این اساس نوشاد عالمیان، نیما عالمیان، امین احمدیان و امین میرالماسی (برترین های رنکینگ دنیا)، حمیدرضا طاهرخانی، میعاد لطفی، امیر حسین هدایی و افشین نوروزی (برترین های رنکینگ ایران)، محمد بشیری، آریا امیری، آروین روئین تن و متین لطف الله نسبی (چهار بازیکن برتر مسابقات انتخابی اخیر) در دور نخست مسابقات انتخابی شرکت می نمایند.

نفر برتر این مرحله از مسابقات بدون محاسبه امتیازات دیگر و به طور مستقیم وارد ترکیب تیم ملی تنیس روی میز می گردد. چهار نفر آخر حذف می شوند و سایر بازیکنان در یک مرحله دیگر برای تعیین دیگر ملی پوشان با هم رقابت می نمایند.

به گفته جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز، تعداد ملی پوشان اعزامی به محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی تعیین نیست اما محتمل است این اعزام با چهار بازیکن انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 23 تیر 1398 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 261

به "تغییر ترکیب تیم ملی تنیس روی میز برای مسابقات قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ترکیب تیم ملی تنیس روی میز برای مسابقات قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید