به دنبال کسب سهمیه جهانی در مسابقات آسیایی چین هستیم

به گزارش سافاری رو، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان از اعزام تیم ملی بسکتبال به مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه و انتخابیه قهرمانی دنیا به چین اطلاع داد و گفت: تمام سعی مان بر این است تا بتوانیم سهمیه مسابقات دنیای آلمان را در چین کسب کنیم.

به دنبال کسب سهمیه جهانی در مسابقات آسیایی چین هستیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

محمدرضا دستیار در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان، برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه در چین اظهار کرد: با توجه به این که راهنمایی این تیم را از مرداد سال جاری جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه که مهرماه در پکن چین برگزار می گردد، بر عهده گرفتم، سعی کردیم با پیش بینی 4مرحله اردوی آماده سازی، تیم را از نظر قدرت بدنی به شرایط مطلوبی برسانیم. در حال حاضر دومین مرحله اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در اصفهان در حال برگزاری است و 27 شهریور خاتمه خواهد یافت. ما سعی کردیم در این اردو روی آمادگی جسمانی بسکتبالیست ها و تمرینات دفاعی آنها تمرکز کنیم تا تیم یکدست و هماهنگی را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه 27 مهر در چین آماده کنیم.

وی گفت: سومین اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر از 11 تا 18 مهر در آمل برگزار می گردد و آخرین مرحله اردوی تیم ملی را که متصل به اعزام است، در تهران برگزار خواهیم کرد.

دستیار اضافه نمود: یکی از مسائلی که برای برگزاری اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در تهران داریم، کمبود سالن های مجهز به پارکت است. به طوری که بیشتر سالن ها کفپوش هستند و چنین کفپوش هایی مناسب برای حرکت ویلچرها نیست. کمبود سالن های مجهز به پارکت، سبب شده تا ما اردوهای خود را در شهرستان های مختلف برپا کنیم تا شرایط تیم را برای شرایط مسابقات آماده کنیم. البته طی درخواستی که از فدراسیون جانبازان و معلولین داشتیم، قرار است اردوی نهایی تیم در تهران و در یکی از سالن هایی که کف آن کفپوش نباشد، در اختیار تیم ملی بسکتبال با ویلچر گذاشته گردد تا بتوانیم این تیم را در شرایط خوبی برای مسابقات چین آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان در پاسخ به این پرسش که برای آماده سازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر اردوی برون مرزی تدارک دیده نشده است؟ گفت: چون فرصت کمی برای آماده سازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا اقیانوسیه که انتخابی قهرمانی دنیا نیز است، داشتیم. سعی کردیم با برگزاری اردوهای داخلی ضمن آماده سازی تیم، هماهنگی و انسجام لازم را نیز بین بازیکنان ایجاد کنیم. متاسفانه این تیم بعد از بازی های پارالمپیک به جز رقابت های لیگ از اردوهای تدارکاتی برخوردار نبوده و ما نتوانستیم تیم منسجم و خوبی را در بسکتبال با ویلچر بزرگسالان داشته باشیم.

وی با اشاره به جوانگرایی تیم برای شرکت در مسابقات آسیایی چین، اعلام کرد: 50 درصد از ترکیب اصلی تیم جوانگرایی شده و ما سعی کردیم بازیکنان را در پست های مختلف از رقابت های لیگ شناسایی کنیم تا دیگر وابسته به بازیکنان قدیمی تیم نباشیم. البته این بازیکنان هنوز کلاس بندی بین المللی خود را دریافت نکردند و باید قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا این بازیکنان از نظر کلاس بندی بین المللی برای شرکت در مسابقات مورد تایید قرار بگیرند.

دستیار در پاسخ به این پرسش که ترکیب نهایی تیم اعزامی به چین چه زمانی معین می گردد، گفت: سعی داریم در اردوی خاتمهی که از 20 مهر شروع و تا 27 مهر ادامه خواهد داشت، 12 بسکتبالیست اعزامی به چین را در پست های مختلف معین کنیم تا بعد از ارزیابی آمادگی آنها از لحاظ جسمانی و قدرت حمله بهترین تیم را راهی چین کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان در ارزیابی از حریفان ایران در چین برای کسب سهمیه دنیای، اضافه نمود: هنوز معین نیست ایران در رقابت های قهرمانی آسیا با کدام تیم ها همگروه است، اما اگر در ماقبل فینال بتوانیم استرالیا که قهرمان چندین دوره بازی های پارالمپیک است، را شکست دهیم بدون شک علاوه بر کسب سهمیه دنیای در سکو نیز قرار خواهیم گرفت. البته به جز استرالیا، ژاپن، چین و کره نیز از حریفان اصلی ما در چین هستند که ما باید بتوانیم با برنامه جلوی این تیم ها ظاهر شویم تا قدرت تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران را در آسیا بار دیگر به نمایش بگذاریم.

وی زمان برگزاری مسابقات دنیای بسکتبال با ویلچر را خرداد سال آینده در آلمان مطرح کرد و گفت: هدفگذاری اصلی ما برای تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان حضور هر چه قدرتمند در مسابقات دنیای آلمان است تا بتوانیم تیم ملی بسکتبال با ویلچر را که در چندین دوره از رقابت های پارالمپیک حضور خوبی نداشت با عملکرد پیروز در رقابت های دنیای بار دیگر این تیم را ابتدا در صحنه آسیا و سپس دنیا مطرح کنیم و در نهایت خود را برای بازی های جاکارتای اندونزی و همچنین پارالمپیک 2020 آماده کنیم. من مطمئنم که ما در چین سهمیه دنیای را در بخش مردان کسب خواهیم کرد و با روحیه بالایی خود را برای مسابقات دنیای آماده خواهیم کرد. البته در چین دو سهمیه در بخش زنان و 4 سهمیه در بخش مردان توزیع خواهد شد که من امیدوارم در هر دو بخش پیروز به کسب سهمیه دنیای شویم.

دستیار یکی از مسائل تیم ملی بسکتبال با ویلچر را ضعف روانی مطرح کرد و گفت: بعد از بازی های پارالمپیک ریو چون شاکله اصلی این تیم از هم پاشیده شده بود، متاسفانه بیشتر بازیکنان از شرایط روحی و روانی خوبی برخوردار نبودند و ما سعی کردیم با تزریق روحیه لازم بار دیگر تیم قدرتمندی را در بسکتبال با ویلچر مردان با جذب لژیونرهای این تیم از ترکیه و اسپانیا آماده کنیم. بدون شک در این تیم شرایط روحی و روانی حرف اول را می زند و اگر ما از نظر آمادگی بدنی و حتی از نظر تکنیک و تاکتیک شرایط خوبی داشته باشیم، اما از نظر روحی بازیکنان ما آماده نباشند، شرایط خوبی را در مسابقات قهرمانی آسیا نخواهیم داشت. سعی داریم بین 12 بازیکن اعزامی به این مسابقات، هماهنگی و انسجام لازم را ایجاد و تیم قدرتمند و با روحیه ای را راهی چین کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان در خاتمه اعلام کرد: تمام کوشش ما بر این است که از تمام پتانسیل ها به خوبی استفاده کنیم تا بار دیگر در بسکتبال با ویلچر مردان قدرت خود را در آسیا و سپس در دنیا به معرض نمایش بگذاریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 769

به "به دنبال کسب سهمیه جهانی در مسابقات آسیایی چین هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دنبال کسب سهمیه جهانی در مسابقات آسیایی چین هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید