تهران 33 هزار ساختمان ناایمن دارد

به گزارش سافاری رو، نوری گفت:در پایش های سال گذشته 33 هزار پلاک نا ایمن تشخیص داده شده که از این تعداد 3 هزار پلاک ایمن سازی شدند.

تهران 33 هزار ساختمان ناایمن دارد

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره آخرین شرایط پایش ساختمان های نا ایمن در پایتخت با تاکید بر این نکته که دستگاه های ذی ربط باید به فعالیت ساختمان های نا ایمن ورود نمایند گفت: فعالیت ساختمان های نا ایمن در پایتخت بازی با جان شهروندان است و نکته حائز اهمیت این است که متاسفانه اخطارها را جدی نمی گیرند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه کرد: ایمنی یک چرخه و فرآیند است که باید ذی نفعان به آن توجه نمایند و احتیاج است این توجه به شکل مستمر باشد.

نوری ادامه داد: ممکن است یک ساختمان پر تردد در پایتخت در ماه جاری ایمن باشد اما شرایط ایمنی آن در ماه بعد از بین برود و به همین دلیل احتیاج است بازرسی ها و کنترل ها به صورت دائم باشد تا یک محیط ایمن جهت استفاده شهروندان داشته باشیم.

او با تاکید بر این نکته که تعداد پلاک های نا ایمن در پایتخت به شکلی کلی احصا نشده است، توضیح داد: در پایتخت نزدیک به 4 میلیون پلاک بر روی 1 میلیون پارسل (قطعه زمین) واقع شده است که از این تعداد در پایش سال گذشته تنها 33 هزار پلاک نا ایمن تشخیص داده شدند که از این تعداد تنها 3 هزار پلاک در حال ایمن سازی ساختمان خود هستند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که ایمن سازی ساختمان دارای چه سر فصل هایی است، گفت: تاسیسات برق، دسترسی به ساختمان، تعداد نیروی انسانی و سیستم اعلان و اطفاء حریق بخشی از سر فصل های ایمنی ساختمان ها است.

نوری با تاکید بر این نکته که ممکن است یک واحد تجاری نا ایمنی کمتری نسبت به یک واحد فرهنگی داشته باشد گفت: موضوع حائز اهمیت این است که واحد هایی که در آن میزان رفت و آمد بیشتر است باید کنترل ایمنی در آن ها با حساسیت زیادی دنبال گردد.

او با اشاره به این نکته که 30 درصد ماموریت های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران مربوط به حریق است گفت: نیمی از عملیات حریق اعلام شده مربوط به حریق ساختمان ها است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا از سوت زنی شهروندان برای شناسایی ساختمان های نا ایمن استقبال می کنید یا خیر گفت: من همیشه از مشارکت شهروندان در شناسایی ساختمان های نا ایمن استقبال می کنم زیرا پایش ساختمان های نا ایمن در پایتخت با این وسعت از عهده یک نهاد تنها بر نمی آید.

  • علت شرکت نکردن زالی برای ارائه گزارش حادثه سینا مهر در جلسه شورای شهر تهران
  • آتش سوزی در کوهپایه های دارآباد
  • دستگیری عاملان آتش سوزی بوستان نهج البلاغه
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1179

به "تهران 33 هزار ساختمان ناایمن دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران 33 هزار ساختمان ناایمن دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید