توصیه ای برای بچه ها مبتلا به دیابت

به گزارش سافاری رو، تهران (پانا) - افزایش موارد ابتلا به دیابت نوع دو در میان بچه ها و نوجوانان که زمانی بیشتر افراد مسن به آن دچار بودند قابل توجه است، اما در مرحله نخست برای یاری به این بچه ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری چه کاری می توان اول انجام داد؟

توصیه ای برای بچه ها مبتلا به دیابت

به گزارش ایسنا، رابرت گابای از انجمن دیابت آمریکا گفت: وقتی کودک به دیابت نوع یک یا دو مبتلا می گردد، این موضوع به مساله ای خانوادگی تبدیل می گردد.

وی تاکید نمود: دیابت نوع دو با تغذیه صحیح و انجام حرکات بدنی مناسب قابل بهبود است. زمانی که بهبود بیماری به عنوان هدف خانوادگی مطرح گردد و زمانی که جامعه از بیمار به خوبی حمایت کند می توان دنیایی متفاوت ایجاد کرد.

بدون اعمال چنین تغییراتی پیامدهای دیابت می تواند در فرد جوان نسبت به یک بزرگسال مبتلا به دیابت خیلی سریعتر ظاهر گردد.

به گفته متخصصان سلامت، فهم بهتر در خصوص بیماری دیابت نوع دو، ارتباط این بیماری با مواد غذایی و میزان وزن و نحوه مواد غذایی مصرفی در یاری به درمان این بیماری می تواند به پیشگیری از بیماری و کنترل آن یاری کند.

همچنین به گفته گابای، ارتباط داشتن کودک و فرد جوان مبتلا به دیابت با افرادی که دچار این بیماری هستند می تواند یاری نماینده باشد. بسیاری از بچه ها مبتلا به دیابت تصور می نمایند تنها فردی در مدرسه یا جامعه هستند که با واقعیت های روزمره ناشی از بیماری دیابت سر و کار دارند.

به نقل از مدیکال دیلی، پزشکان تاکید دارند: بهبود دسترسی به مواد غذایی سالم، انجام مرتب حرکات ورزشی و توجه به این بیماری به جای نادیده دریافت آن به پیشگیری و کاهش پیامدهای بیماری دیابت یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1405

به "توصیه ای برای بچه ها مبتلا به دیابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه ای برای بچه ها مبتلا به دیابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید