جدیدترین مدل مو فر و آموزش فر کردن مو

به گزارش سافاری رو، مدل مو فر انواع مختلفی شامل مدل مو فر ریز، مدل موی فر کوتاه، مدل مو فر دخترانه و... است. با آموزش فر کردن مو و انواع این مدل ها آشنا شوید.

جدیدترین مدل مو فر و آموزش فر کردن مو

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

می توان خانم ها را از نظر حالت مو به دوسته تقسیم کرد؛ یک دسته خانم هایی که موهای فر دارند و دسته دیگر خانم هایی که دوست دارند موهایشان را فر یا حالت دار نمایند. نمی توان خانمی را پیدا کرد که موهایی صاف داشته باشد و هیچ وقت هم وسوسه نشده باشد خود را با موهای فر تصور کند. جزو هرکدام از این دسته ها باشید احتمالا آشنایی با روش های خانگی فر کردن برایتان جذاب است.

انواع مدل مو فر

فر کردن مو با اتو

شما می توانید با اتو مو هم موهای تان را فر کنید

 • با قسمت بسیار کوچکی از موها آغاز کنید. هر چه قسمت بندی کوچک تر باشد هنگام فر کردن با اتوی مو، کار بسیار ساده تر خواهد بود، حتی اگر اتوی موی شما عظیم است.
 • اتوی مو را به دور مو پیچیده و نوک موها را با دست بگیرید.
 • بهترین روش آن است که تصور کنید انگار ربانی را فر می دهید. وقتی صفحات داغ اتو را روی تکه ای از مو می گذارید، آن را حدود 45 درجه بچرخانید و به سمت پایین بکشید. هرچه آن را به سمت پایین تر می برید، مچ خود را همچنان در آن حالت نگه دارید به طوری که وقتی به خاتمهی مو می رسید، اتو حالت برعکس می شود.
 • پس از اتمام کار با انگشتان تان فرها را کمی از هم باز نموده و در صورت احتیاج سرم ضد وز مو بزنید. در خاتمه از اسپری مو بهره ببرید. یادتان باشد شما نمی توانید با این روش مو را کاملا فر کنید، بلکه تنها فری ملایم را ایجاد خواهید کرد.

مدل مو فر با استفاده از بیگودی

 1. مرحله اول تهیه کردن بیگودی های فر بسته به نوع فر ریز یا درشت و یا متوسط می باشد به طوری که هم می توانید این بیگودی ها را از بیرون تهیه کنید و به خاطر اینکه هر چه لایه های مو را کمتر بگیرید فر شما زیباتر خواهد شد، به تعداد زیادی بیگودی احتیاج دارید، آن ها را با هزینه کمتری در منزل تهیه کنید بدین ترتیب که کاغذ هایی به ابعاد 9 در9 یکدست وهم اندازه بسته به حجم مو به تعداد 30 الی 50 عدد درست نموده. می توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل بهره ببرید وآنها را لوله ای شکل کنید که مثل بیگودی های ریز در خواهد آمد و البته سایز بیگوی های شما به خودتان مربوط می شود که دوست دارید فر ریز داشته باشید یا درشت ویا متوسط.
 2. اگر موهایی کاملا صاف وبدون حالت دارید که پس از حالت دادن با سشوار یا بیگودی خیلی سریع به حالت اولیه برمی شود و فرم خود را از دست می دهد، توصیه می شود که بعد از حمام که آب موها کشیده شد و موها نم هستند، آنها را به دو طرف سر شانه نموده و از جلو با لایه های خیلی کم و زدن کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها بزنید، آنها را به دور بیگودی ها و در وسط آنها به طور مرتب بپیچید و دو طرف کاغذهای لوله ای را خم کنید تا موها باز نشوند و حتی در صورت باز شدن می توانید از گیره های سیاه مو جهت ثابت نگه داشتن آنها بهره ببرید.
 3. گاهی برای موهایی که کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرم دلخواهی که می خواهیم در می آیند، استفاده از مواد حالت دهنده توصیه نمی شود و تنها نم داشتن موها کافی است.
 4. برای فرهای درشت تر کاغذهای لوله ای را باز تر پیچانده وقطر لوله ها را بیشتر می گیریم.
 5. پس از پیچاندن همه موها از جلو به پشت سر تقریبا نیم ساعت و یا بسته به مقدار موها کمی بیشتر طول می کشد تا موها خشک شوند که حتی می توانید از سشوار با باد بسیار ملایم برای خشک شدن آنها بهره ببرید(دقت داشته باشید که هنگام سشوار کشیدن نظم بیگودی ها به هم نخورد وباعث باز شدن آنها نشود).
 6. برای باز کردن موها کاغذهای لوله ای را از سمت پایین گرفته وبه طور عمودی به پایین بکشید تا منگوله ای و لولای باز شود نه اینکه به طور افقی به سر بچسبد که در این صورت اصلا فر زیبایی در نخواهد آمد.
 7. بعد از آن که موها را به ترتیب از جلو به پشت سر به آرامی باز کردید می توانید با انگشتانتان آنها را از هم جدا نموده و فرتان را طبیعی تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها می توانید از کمی روغن زیتون بهره ببرید.
 8. برای ویو شدن موها از بیگودی های درشت با برداشتن لایه های زیاد مو این کار را انجام دهید اما برای فرها ،چه ریز و چه درشت حتما لایه های جدا شده را کم بگیریدبا این تفاوت که در فر ریز از بیگودی ریز و در فر درشت از بیگودی درشت بهره ببرید.
 9. این نوع فر تا زمان شسته شدن همچنان باقی خواهد ماند و تنها با شسته شدن به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.
 10. ناگفته نماند که فرهای شش ماهه یا همیشگی به مو ها آسیب رسانده وگاهی به خاطر مواد شیمیایی باعث سوزاندن آنها خواهد شد و بیشتر اوقات به خاطر رسیدگی به آنها شما را خسته خواهد نمود چرا که شما باید فرشش ماهه را همواره چرب نگه دارید تا خوش حالت بایستد و این خود استفاده از واکس ها و کرم های مو را به همراه خواهد داشت که مصرف زیاد و در دراز مدت این مواد ضررهای بسیاری را برای موی شما به همراه خواهد داشت اما این فر احتیاج به مراقبت نداشته و هر زمان که از آن خسته شوید با شستن از بین خواهد رفت.
گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگارانمنبع: setare.com
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1341

به "جدیدترین مدل مو فر و آموزش فر کردن مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین مدل مو فر و آموزش فر کردن مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید