جزئیات واکسن جدید کرونا؛ بدون تزریق به وسیله بینی

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران : ایوان هونگ، متخصص بیماری های عفونی گفت که احتمالا افراد از این پس هرسال باید علیه کووید-19 واکسینه شوند.

جزئیات واکسن جدید کرونا؛ بدون تزریق به وسیله بینی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، این متخصص بیماری های عفونی طی سخنرانی خود در دانشگاه هنگ کنگ اظهار کرد: ممکن است مردم در خصوص واکسن های جدید که فراوری آن ها برای برطرف همه گیر تسریع شده است، نگرانی هایی داشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، شرکت های دارویی در خصوص بروز عوارض جانبی واکسن در افراد، از بندهای مربوط به معافیت ویژه استفاده می نمایند، با این وجود، فراورینمایندگان واکسن هنوز هم باید مسئولیت اطمینان از کیفیت واکسن ها را بر عهده داشته باشند.

هونگ همچنین با اشاره به اینکه امکان ابتلا دوباره به بیماری کووید-19 وجود دارد، هشدار داد که اثر محافظتی واکسن به صورت نامحدود ادامه نخواهد یافت.

وی اعلام کرد: ما دریافتیم که آنتی بادی طی یک دوره حدود 6 ماهه به میزان غیرقابل شناسایی کاهش می یابد، بنابراین، احتمالا مشابه واکسن آنفلوآنزا، واکسیناسیون کووید-19 نیز سالانه خواهد بود و هنوز هم کنترل عفونت و استفاده از ماسک لازم است.

هونگ همچنین گفت: واکسن کرونا دانشگاه هنگ کنگ که به جای تزریق به وسیله بینی منتقل می گردد، قرار است آزمایش های بالینی را از اوایل سال آینده شروع کند.

وی گفت: این واکسن توانایی ایجاد ایمنی در مجرای بینی را دارد و می تواند با ترکیب دو واکسن، واکسنی علیه آنفلوآنزای فصلی و کووید-19 باشد.

این استاد دانشگاه همچنین از افراد، به ویژه افراد در معرض خطر مانند افراد مسن و بیماران مزمن خواست که واکسینه شوند، زیرا تجربیات گذشته نشان می دهد که در صورت ابتلا به کرونا، در معرض خطر ابتلا به ذات الریه شدید و مرگ هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1519

به "جزئیات واکسن جدید کرونا؛ بدون تزریق به وسیله بینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واکسن جدید کرونا؛ بدون تزریق به وسیله بینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید