خیز مجدد قیمت مرغ در بازار، نرخ هر کیلو مرغ به 27 هزار تومان رسید

به گزارش سافاری رو، به گزارش خبرنگاران، محمد علی کمالی سروستانی مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی، از افزایش قیمت مرغ در بازار اطلاع داد.

خیز مجدد قیمت مرغ در بازار، نرخ هر کیلو مرغ به 27 هزار تومان رسید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وی گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 16 هزار و 500 تومان، مرغ لاشه در کشتارگاه 22 هزار و 400 تومان و در خرده فروشی 27 هزار تومان است.

همچنین در واکنش به عرضه مرغ با نرخ های بالاتر در بازار اضافه نمود: در شرایط فعلی که قیمت مرغ روبه افزایش است، میزان تقاضا به سبب نگرانی خانوارها از آینده بازار بالا رفته که در چنین شرایطی خرده فروشان بی انصافی می نمایند و بعضا مرغ را با نرخ بالای 30 هزار تومان عرضه می نمایند. این امر گرانفروشی و اجحاف در حق مصرف نماینده است.

کمالی سروستانی ادامه داد: علی رغم افزایش هزینه های فراوری، قیمت مصوب مرغ از مهرماه تا به امروز تغییری نداشته که این امر تا حدودی مرغداران را نسبت به جوجه ریزی دلسرد نموده است.

افزایش هزینه های فراوری،کاهش کیفیت دان

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با انتقاد از کاهش کیفیت دان اعلام کرد: علی رغم آنکه پروتئین کنجاله سویا باید 36 درصد باشد، هم اکنون به 24 درصد هم نمی رسد که این موضوع در کنار تخصیص چهار کیلو نهاده دامی تا سن 40 روزگی و نبود دارو و واکسن موثر موجب شده عمدتا مرغ سایز وارد بازار گردد.

وی از کاهش قیمت جوجه یکروزه اطلاع داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به طور متوسط به 3 هزار و 577 تومان رسیده، درحالیکه قیمت مصوب هر قطعه جوجه 4 هزار و 200 تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه های فراوری همچون حمل و نقل، ذرت، کنجاله سویا و سایر ریزمغذی و مکمل ها، اما قیمت مصوب تغییری نداشته است که اگر مسئولان ستاد تنظیم بازار هر چه سریع تر نسبت به اصلاح قیمت اقدام ننمایند، بسیاری از مرغداران از فراوری چشم پوشی می نمایند که این امر ضربه مهلکی به فراوری می زند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، اعلام کرد: کارگروه تنظیم بازار اعلام نموده که 130 میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه های بهمن و اسفند باید صورت گیرد که طبق برآورد ها میزان جوجه ریزی 126 تا 127 میلیون قطعه خواهد بود، اما به علت شرایط مالی، کاهش قدرت خرید خانوار و استمرار ویروس کرونا مسئله ای در عرضه نداریم.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه کمبود عرضه مرغ واقعیت ندارد، اعلام کرد: زمانی کالایی دچار کمبود است که در مغازه ها موجود نباشد، اما هم اکنون در تمامی مغازه ها مرغ فراوان است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1602

به "خیز مجدد قیمت مرغ در بازار، نرخ هر کیلو مرغ به 27 هزار تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز مجدد قیمت مرغ در بازار، نرخ هر کیلو مرغ به 27 هزار تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید