درخشش 33 دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر مهندسی دنیا

به گزارش سافاری رو، 33 دانشگاه کشورمان در میان هزار دانشگاه برتر دنیا بر اساس رتبه بندی موضوعی تایمز در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفتند.

درخشش 33 دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر مهندسی دنیا

به گزارش گروه دانشگاه سافاری رو، رتبه بندی دانشگاه های دنیا 2020 نظام رتبه بندی بین المللی تایمز با موضوعات مهندسی و فناوری منتشر شد.

رتبه بندی دانشگاه های دنیای آموزش عالی 2020 برای موضوع مهندسی و فناوری از همان شاخص های عملکردی معتبر و دقیق رتبه بندی دانشگاه های دنیای استفاده می کند، اما مجدداً متناسب با رشته های خاص مورد سنجش قرار گرفته است.

یک هزار و 8 دانشگاه در علوم مهندسی و فناوری بررسی شده اند.

این فهرست دانشگاه هایی را نشان می دهد که در رشته های مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی پیشرو هستند.

جدول امسال گسترش یافته است و شامل یک هزار و 8 دانشگاه است. سال گذشته 903 دانشگاه در فهرست بودند.

انستیتوی فناوری کالیفرنیا و دانشگاه استنفورد مشترکا مقام اول را کسب کرده اند و به ترتیب از مقام های چهارم و دوم سال گذشته بالاتر رفته اند. دانشگاه کمبریج و دانشگاه هاروارد در رتبه سوم مشترک هستند و دانشگاه آکسفورد از اول به پنجم سقوط کرده است.

در خارج از انگلستان و ایالات متحده، انستیتو فناوری زوریخ ETH سوئیس به رتبه هشتم صعود کرده است. بالاترین رتبه دانشگاه آسیا متعلق به دانشگاه ملی سنگاپور است که در رده دوازدهم واقع شده است و پس از آن دانشگاه پکن چین در رده سیزدهم دنیا واقع شده است.

33 دانشگاه ایرانی در این رتبه بندی حضور دارند که بالاترین رتبه دانشگاه های ایرانی متعلق به دانشگاه تهران با رتبه 201 - 205 است.

جدول رتبه دانشگاه های ایرانی در رده بندی موضوعی تایمز 2020 (مهندسی و فناوری)

به این ترتیب 33 دانشگاه ایرانی در جمع یک هزار و 8 دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی موضوعی 2020 تایمز در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 613

به "درخشش 33 دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر مهندسی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش 33 دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر مهندسی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید