دریاچه آزادی پس از 10 سال پاک سازی شد

به گزارش سافاری رو، پاک سازی دریاچه آزادی که از چند روز گذشته با همکاری فدراسیون های قایقرانی و نجات غریق آغاز شده بود، طی مراسمی به خاتمه رسید.

دریاچه آزادی پس از 10 سال پاک سازی شد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پاک سازی دریاچه آزادی که از چند روز گذشته با همکاری فدراسیون های قایقرانی و نجات غریق آغاز شده بود، طی مراسمی به سرانجام رسید.

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی معاون ورزش همگانی وزارت ورزش، مهین فرهادی زاد معاون ورزش بانوان وزارت ورزش، کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، فضل الله باقرزاده نایب رئیس کمیته ملی المپیک، پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم های ملی، سیف مدیر مجموعه ورزشی آزادی، امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو، علی پاکدامن شمشیرباز المپیکی کشورمان به همراه قایقرانان ملی پوش در این مراسم حضور داشتند. ضمن اینکه رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی به علت درگذشت برادرش در این مراسم حضور نداشت.

سعیدی در این مراسم گفت: پس از ده ها سال این دریاچه که مورد استفاده قهرمانان بود، پاک سازی شد. بحث های زیست محیطی از فاکتورهای اصلی است. ما در کمیته کمیسیون محیط زیست داریم و اقدامات خوبی اجرا شده است. دو فدراسیون قایقرانی و نجات غریق این اقدام را در جهت حفظ محیط زیست انجام دادند و از طرف صالحی امیری از این اقدام تشکر می کنم.

علی نژاد نیز گفت: تک بعدی نگری در ورزش حاکم شده است و نگاه به ورزش قهرمانی به ما ضربه زده است و گاهی نگاه به طبیعت فراموش شده است. از فدراسیون نجات غریق و قایقرانی به واسطه برگزاری این کار تشکر می کنم. این یک نماد است تا بدانیم چه آسیبی به محیط زیست وارد کردیم. پیش از این نیز فدراسیون نجات غریق این اقدامات را در چند دریاچه انجام داده است. از ایلخان نوری به خاطر تلاش هایش در مدت تصدی ریاست فدراسیون تشکر می کنم. شاید به دلایلی هفته آینده مجبور باشیم از وی خداحافظی کنیم و از این فرصت استفاده می کنم و از تلاش های وی که در این مدت واضح بود، تشکر می کنم.

در ادامه این مراسم ایلخان نوری رئیس فدراسیون نجات غریق شرح داد: خدا را شاکرم و از تمام بزرگان در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که همیشه از من حمایت کردند، تشکر می کنم. 31 ماه از مسئولیت من می گذرد و تمام موفقیت ها را مرهون حمایت عزیزان هستیم. این مراسم به نوعی مراسم خداحافظی من است و با توجه به مصلحت ورزش و فدراسیون مقرر شد، مسئولیت فدراسیون به شخص دیگری داده شود. خوشحالم که در این مدت این فرصت برای من ایجاد شد تا در مجامع بین المللی در ایران دفاع کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1332

به "دریاچه آزادی پس از 10 سال پاک سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه آزادی پس از 10 سال پاک سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید