راهپیمایی هزاران نفری در میانمار علیه کودتای نظامی

به گزارش سافاری رو، هزاران تن از معترضان مخالف کودتای نظامی در میانمار امروز (یکشنبه) در حالی به خیابان های این کشور آمدند که قطعی اینترنت هم نتوانست خشم ناشی از کودتای ارتش علیه رهبر دوفاکتو و دموکراسی خواه این کشور را متوقف کند.

راهپیمایی هزاران نفری در میانمار علیه کودتای نظامی

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این راهپیمایی جدید در پی اعتراضات گسترده روز شنبه برگزار گردید؛ زمانیکه ده ها هزار تن از میانماری ها در شهرهای مختلف این کشور و در محکومیت کودتای نظامی دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

هزاران نفر از میانماری ها در یانگون دست به راهپیمایی زده و بوق خودروهای خود را در این اعترض به صدا در آوردند.

آنها همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که رویشان نوشته بود عدالت برای میانمار و ما دیکتاتوری نظامی نمی خواهیم. بعضی نیز پرچم های سرخ رنگ حزب لیگ ملی برای دموکراسی آنگ سان سوچی، رهبری دو فاکتوی کشورشان را در دست داشتند.

معترضان قصد داشتند به سمت شورای شهری یانگون بروند اما دسترسی به این ناحیه از سوی پلیس و با ایجاد موانعی مسدود شده است.

این خیرش مردمی در میانمار با وجود قطعی سراسری اینترنت همچنان به قوت خود باقی است و معترضان خواهان آزادی سوچی و سایر سیاستمداران بازداشت شده و توقف کودتای نظامی هستند.

همزمان با شروع اعتراضات، خونتای نظامی میانمار به شبکه های ارتباطی دستور داد تا دسترسی به فیسبوک را مسدود کند.

در همین حال، تام اندروز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در میانمار گفت: این ژنرال های ارتش میانمار حالا کوشش می نمایند تا جنبش مردمی مقاومت را فلج نمایند و با قطع دسترسی به تمامی فضای اینترنت دنیا خارج را در بی خبری نگه دارند.

هنوز معین نیست که چه تعدادی دستگیر شده اند اما گروه نظارتی انجمن یاری برای زندانیان سیاسی روز شنبه اظهار داشت که بیش از 150 تن هنوز در بازداشت هستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1625

به "راهپیمایی هزاران نفری در میانمار علیه کودتای نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی هزاران نفری در میانمار علیه کودتای نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید