رتبه دوم استان گلستان در پویش ملی با کتاب در خانه

به گزارش سافاری رو، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در گلستان، اظهار کرد: در پویش سراسری با کتاب در خانه 1038 اثر از 23 استان کشور توسط بچه ها و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که استان گلستان رتبه دوم را از آن خود کرد.

رتبه دوم استان گلستان در پویش ملی با کتاب در خانه

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی ضمن قدردانی از برپایی پویش ملی با کتاب در خانه که همت دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتاب خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه خانه کتاب ایده پردازی و اجرا شده بود، اضافه کرد: استان گلستان با مشارکت 147 نفر و با اختلاف ملموس بعد از استان مازندران و بالاتر از استان هایی چون تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، یزد، گیلان و ... در رتبه دوم این پویش نهاده شد.

کشمیری درباره پویش سراسری با کتاب در خانه گفت: در این پویش، بچه ها و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ های کوتاه دو دقیقه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند، به معرفی کتابی می پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه نموده اند. آن ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت وگو با نویسنده، شخصیت ها و دوستانشان می شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مشارکت در این طرح در استان گلستان از سوی بچه ها و نوجوانان شهرستان کردکوی صورت پذیرفته است، گفت: شهرستان کردکوی در استان گلستان از جمله شهرهای فعال استان گلستان در رویدادهای فرهنگی و هنری به خصوص در ایام کرونا بوده است.

یادآوری می گردد، خواندن کتاب در جمع های کوچک خانگی و نقد و آنالیز آن، تهیه یک فیلم کوتاه با رویکرد ترویج کتاب و کتاب خوانی، انتشار فیلم کوتاه در شبکه های اجتماعی و پر کردن فرم اختصاصی شرکت در پویش در سایت bookpromotion.ir شیوه مشارکت در این پویش کتابخوانی بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1085

به "رتبه دوم استان گلستان در پویش ملی با کتاب در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه دوم استان گلستان در پویش ملی با کتاب در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید