روشی ساده برای سنگشور کردن لباس جین در خانه

به گزارش سافاری رو، امروزه لباس های جین سنگشور شده دارای محبوبیت زیاد و قیمت های بسیار بالا می باشد. شما هم می توانید لباسهای لی خود را در منزل سنگشور نموده و تنوع جدیدی در آنها ایجاد کنید.

روشی ساده برای سنگشور کردن لباس جین در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

روش سنگشور کردن لباس جین در خانه

به گزارش خبرنگاران از idat، گذر زمان باعث محو شدن رنگ و پاره شدن پارچه می گردد .اما اگر بخواهید منتظر کهنه شدن و پارگی لباسهای جین خود بمانید ، باید تقریبا دو سال به طور مداوم از آنها استفاده نمایید.

بسیاری از افراد برای کهنه و فرسوده به نظر رسیدن لباس جین و شلوار لی خود علاقه مند به سنگ شور کردن آنها هستند. یا لباس های سنگ شور و دارای سوراخ های متعددی که امروزه بسیار باب شده است را برای خرید انتخاب می نمایند.

قیمت لباسهای جین با سنگشور شدن و میزان پارگی آن سنجیده می گردد .هرچقدر میزان سنگشور شدگی لباس بیشتر باشد دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود.

برای سنگشور کردن لباس یا اسید شویی می توان از شستن پارچه در ماشین های لباسشویی صنعتی عظیم همراه با سنگریزه های کوچک جهت فرسوده به نظر رسیدن جین استفاده نمود. شما با سنگشور کردن لباس خود در منزل می توانید میزان سنگشور کردن نواحی مختلف جین را خود معین کنید. برای سنگشور کردن جین جهت فرسوده به نظر رسیدن آن ، دو روز زمان نیاز است.

مراحل انجام سنگشور کردن با سنگ پا

  1. قرار دادن جین در یک سطل پر از آب سرد و نمک به مدت دو روز ، به طوری که جین کاملا به زیر آب فرو رفته باشد.
  2. برای سنگشور کردن ، سنگ پا را با فشاری سنگین اما یکسان روی نواحی مورد نظر حرکت دهید .پارچه جین استحکام زیادی دارد بنابراین چنانچه در دنیای مد فان گفته ایم از اعمال نیروی زیاد و فشار سنگین بر روی آن نترسید.
  3. سپس جین را از سطل خارج نموده و در هوای خشک و در معرض آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک گردد.
  4. جین را با دور سرد لباسشویی شستشو دهید .شستن لباس با لباسشویی باعث ظاهر شدن تارهای کتان می گردد و جلوه طبیعی تری به لباس می دهد.

نکات مهم

  • به جای سنگ پا ، از برس نیز می توانید استفاده نمایید.
  • برای سنگشور به نظر رسیدن جین می توانید به جای سفید نماینده از نمک بهره ببرید. این کار جهت جلوگیری از استنشاق مواد شیمیایی می باشد.
  • شما می توانید روی قسمت سنگشور شده را دوختی مانند بخیه داشته باشید.
  • قبل از شستشوی کامل و عاری از نمک لباس جین ، از پوشیدن آن خودداری کنید.

سنگشور کردن لباس جین با کاتر و کاغذ سمباده

اغلب پارگی های شلوار جین در قسمت بالای زانو ایجاد می گردد .بنابراین در این نواحی شکاف های عمیق ایجاد نکنید.نواحی مورد نظر خود را با گچ روی شلوار تعیین کنید.

شکاف را در نزدیکی جیب شلوار ایجاد نکنید.هرچه قدر میزان پارگی ها کمتر باشد شلوار جین شما ظاهر طبیعی تری خواهد داشت . چرا که شلوار جین نو با پارگی زیاد و سوارخ های متعدد کمی غیر عادی به نظر می رسد.

برای استفاده از کاتر به جای سنگ پا ، باید با احتیاط عمل کنید. در این روش دیگر نیازی به آب و نمک و مراحل ذکر شده نیست .اگر به طور مستقیم ، پارچه و درزهای آن را سوراخ کنید دیگر جین شما غیرقابل استفاده خواهد بود .از یک تخته خرد کن و یا مقوا در زیر لباس بهره ببرید و جین را با کاتر برش دهید.

برش ها باید کوچ باشد ، چند سانتی متر بالاتر هم این کار را تکرار کنید .نخ های سفید رنگ افقی ، پود پارچه و نخ های عمودی آبی رنگ پارچه ، تارهای لباس هستند. بنابراین روی شکاف های ایجاد شده ، تارهای سفید رنگ خواهید دید . با سمباده کشیدن روی لبه ها تا میزان دلخواه می توانید این کار را تکرار کنید.

شلوار جین ، همان کتان سفیدی است که با رنگ کردن در رنگ های مختلفی مشاهده می گردد و این تغییر رنگ به عمق پارچه نفوذ نمی کند و در اثر اصطکاک ، تا شدن و سایش ، پاک می گردد.این فرایند را می توان با سمباده تسریع کرد.

شلوار جین را به رو روی سطحی صاف قرار دهید و نواحی مورد نظر مانند ران ، روی زانو ، جیب های پشتی را با کاغذ سمباده بسابید .روی درزها را به آرامی سمباده بکشید تا دوخت آنها باز نگردد .قبل از سمباده کشیدن می توانید تعدادی کارت در جیب های جلو و پشت شلوار قرار دهید تا خطوطی مانند کیف پول روی جیب ایجاد گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1311

به "روشی ساده برای سنگشور کردن لباس جین در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی ساده برای سنگشور کردن لباس جین در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید