ساخت وسایل کاربردی با لاستیک؛ از میز پذیرایی تا وسیله بازی

به گزارش سافاری رو، لاستیک های کهنه خودرو بعد از تعویض دور انداخته می شوند یا در گوشه ای از انبار خانه برای روی مبادا نگهداشته می شوند. به جای دور انداختن یا رهاکردن لاستیک های قدیمی در انبار، بهتر است دست به کار شویم و با آنها وسایلی بسیار کاربردی و مجذوب کننده بسازیم، شاید امروز همان روز مباداست!

ساخت وسایل کاربردی با لاستیک؛ از میز پذیرایی تا وسیله بازی

الاکلنگ برای فرزندتان بسازید

اگر بدانید که چقدر راحت می توانید با لاستیک کهنه ماشین تان یک اسباب بازی پارکی جالب برای کودک خود درست کنید، همین حالا دست به کار می شوید. ساخت این الاکلنگ خیلی ساده تر از آن است که تصورش را بکنید. لاستیک را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. یک تخته چوبی بلند به طول یک متر و به عرض 20 سانتی متر تهیه کنید. لاستیک و تخته چوبی را به رنگ مورد علاقه کودک تان یا مطابق رنگ اتاق او، رنگ آمیزی کنید. قطر لاستیک را مقدار بگیرید و عدد در آمده را وسط تخته علامت بگذارید. دو نبشی بزرگ روی تخته درست روی علامت ها پیچ کنید و حالا نبشی ها را داخل لاستیک قرار دهید و با پیچ به لاستیک، محکم کنید. اسباب بازی بچه ها شما آماده است.

میز و نیمکت درست کنید

اگر دوست دارید یک میز فانتزی زیبا برای گلدان ها یا گوشه مبلمان داشته باشید، می توانید با یک لاستیک کهنه دست به کار شوید. لاستیک را بشویید، قطر آن را مقدار بگیرید و تخته مقوایی یا نئوپانی به این سایز برش دهید. تخته را روی لاستیک نصب کنید می توانید آن را پیچ کنید یا از چسب بهره ببرید. حالا تنها کافی است یه کاور یا روکش برای آن درست کنید. پارچه یا کنف گزینه خوبی برای کاور کردن لاستیک هستند. اگر می خواهید از آن به عنوان نیمکت بهره ببرید، بهتر است یک لایه ابر بر روی تخته بچسبانید. حالا پارچه را به پشت روی زمین پهن کنید، لاستیک را از سمت تخته ای روی پارچه قرار دهید و پارچه را از اطراف جمع کنید و در وسط کار ببندید. نگران گره پارچه نباشید چون زیر کار می ماند و دیده نمی گردد. لاستیک را بر گردانید و از روی تخته ای آن به عنوان میزیا نیمکت بهره ببرید. همانطور که گفته شد می توانید از کنف نیز برای ساخت آن بهره ببرید. کافی است کنف ها را به شکل مارپیچ دور تایر بچسبانید.

باغچه متحرک داشته باشید

به چندین شکل مختلف می توانید از لاستیک برای ساخت یک باغچه زیبا یا یک گلدان بزرگ بهره ببرید. ساده ترین شکل استفاده این است که کف لاستیک را با تخته چوب یا چیزی شبیه آن ببندید و داخل آن را با خاک گلدان پرکنید و درون آن گل های رنگی زیبا بکارید. راه دیگر، تبدیل کردن لاستیک به یک گلدان آویز است. لاستیک را با یک طناب محکم به دیوار یا درخت آویزان کنید و داخل آن راخاک بریزید و گل بکارید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2014

به "ساخت وسایل کاربردی با لاستیک؛ از میز پذیرایی تا وسیله بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت وسایل کاربردی با لاستیک؛ از میز پذیرایی تا وسیله بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید