سرقت از بزرگ ترین گنجینه هنری اروپا ، سه مجموعه جواهر بسیار ارزشمند دزدیده شد

به گزارش سافاری رو، سارقان در شهر درسدن آلمان با ورود به یکی از بزرگ ترین گنجینه های هنری اروپا سه مجموعه جواهرات مربوط به قرن هجدهم را که غیر قابل قیمت گذاری هستند، دزدیدند.

سرقت از بزرگ ترین گنجینه هنری اروپا ، سه مجموعه جواهر بسیار ارزشمند دزدیده شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش سافاری رو به نقل از گاردین این سرقت بی سابقه که بامداد روز دوشنبه 4 آذر رخ داد. پس از یک آتش سوزی در یک پست توزیع برق در نزدیکی کاخ سلطنتی درسدن سیستم هشدار موزه از کار افتاد و منطقه در تاریکی فرورفت. با وجود قطع برق، یک دوربین مراقبت از دو مرد فیلمبرداری نموده است که به درون موزه خزانه سبز در کاخ سلطنتی درسدن وارد می شوند.

به گفته پلیس درسدن، دزدان به شیوه ای هدفمند پس از شکستن پنجره و بریدن میله های محافظ با سوراخ کردن ویترین نمایشی اتاق جواهرات در موزه خزانه سبز به جواهرات دست یافتند. پلیس به فاصله چند دقیقه در پیش از 5 بامداد به وقت محلی از سرقت خبردار شدند و به محل موزه شتافتند، اما دزدها فرار نموده بودند.

یک ماشین سوخته که بعدا در شهر پیدا شد، ظاهرا وسیله ای بوده است که دزدان با آن فرار نموده بودند. پلیس در خیابان ها راه بندان ایجاد نموده است تا از خروج سارقان از شهر جلوگیری کند، اما نزدیکی محل سرقت به یک اتوبان احتمالا به آنان امکان گریز از شهر را داده است.

رسانه های آلمان می گویند خسارت ناشی از این دزدی ممکن است به صدها میلیون یورو برسد، اما خانم ماریون آکرمن، رئیس مجموعه های هنری دولتی درسدن معتقد است که تخمین قیمت اقلام دزدیده شده ناممکن است. او گفت: ما نمی توانیم قیمتی برای این جواهرات مشخص کنیم، زیرا فروختنشان غیر ممکن است آکرمن از سارقان خواست که از جواهرات این مجموعه را تکه تکه نکنند. او گفت: ارزش مادی بیانگر معنای تاریخی نیست.

به گفته آکرمن جواهرات دزدیده شده شامل سه مجموعه الماس غیر قابل قیمت گذاری، شامل الماس هایی با برش عالی هستند که به یک مجموعه قرن هجدهمی جواهرات تعلق دارند که بنیانگذار موزه گرد آورده بود. خزانه سبز که در سال 1723 بوسیله اگوستوس قدرتمند، حاکم ساکسونی ایجاد شد، یکی از 12 موزه ای است که مجموعه های مشهور هنر دولتی درسدن را تشکیل می دهند. نام این موزه از بعضی از اتاق های آن گرفته شده است که با رنگ سبز مالاکیت تزئین شده اند.

  • بزرگترین سرقت جواهرات در تاریخ انگلیس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 651

به "سرقت از بزرگ ترین گنجینه هنری اروپا ، سه مجموعه جواهر بسیار ارزشمند دزدیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت از بزرگ ترین گنجینه هنری اروپا ، سه مجموعه جواهر بسیار ارزشمند دزدیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید