سناتور روس: اروپا همیشه برای آمریکا کاربردی ژئوپلیتکی داشته است

به گزارش سافاری رو، مقام پارلمانی روس در واکنش به بی تفاوتی بایدن به تأمین حجم اضافی واکسن کرونا برای اروپا گفت: فرقی نمی کند بایدن یا ترامپ رئیس جمهور باشد، برخورد آمریکا با کشورهای اروپایی استفاده ابزاری است و اروپا هم تلاشی برای تغییر این شرایط نمی کند.

سناتور روس: اروپا همیشه برای آمریکا کاربردی ژئوپلیتکی داشته است

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه ابراز عقیده کرد که در آمریکا مدتهاست که به اروپا به این چشم نگاه می نمایند که این قاره بطور اتوماتیک بعنوان یک کاربرد ژئوپلیتیکی برای ایالات متحده محسوب می گردد.

این سناتور بدین ترتیب به سخنان الکساندر رار روزنامه نگار و کارشناس مسائل سیاسی آلمانی واکنش نشان داده است که درباره حیرت مقامات برلین صحبت نموده که انتظار نداشتند جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از تأمین مقادیر اضافی واکسن آمریکایی علیه ویروس کرونا که مورد احتیاج کشورهای اروپایی است، خودداری کند. این در حالی است که فراوری واکسن در ایالات متحده بیش از اندازه مصرف بوده و فقدان آن در قاره اروپا کاملاً محسوس است. وی همچنین گفته بود که در اروپا کسی انتظار نداشت که بایدن هم با همان لحنی با مقامات اروپایی صحبت کند که دونالد ترامپ حرف می زد.

آلکسی پوشکوف در این باره در پیامی توئیتری نوشت: بایدن یا ترامپ مهم نیست. فرقی نمی کند که چه کسی رئیس جمهوری آمریکا باشد. در ایالات متحده مدتهاست اروپا برای مقامات واشنگتن یک کاربرد ژئوپلیتیکی در جهت تأمین منافع آمریکا دارد. البته خود اروپایی ها هم تا به امروز حتی یکبار کوشش ننموده اند ثابت نمایند که چنین نیست. بنابراین چنین رفتار سوی از آمریکایی ها با آنها طبیعی است و نباید انتظار دیگری داشت.

چند روز قبل کمیسیون اروپایی بطور رسمی گفت که اروپا وارد موج سوم اپیدمی کرونا شده و نگرانی های جدی در این رابطه وجود دارد.

در همین رابطه، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز اجازه استفاده اضطراری از واکسن روسی اسپوتنیک-وی، در صورت عدم ثبت این واکسن در اتحادیه اروپا را صادر کرد. این در حالی است که نشریه گاردین نیز به نقل از کارشناسان آلمانی نوشت: کمبود واکسن کرونا و توقف استفاده از واکسن آسترازنس در آلمان، ممکن است منجر به آن گردد که مقامات برلین به سمت استفاده از واکسن اسپوتنیک-وی روسیه روی آورند که هنوز از سوی آژانس دارویی اروپا ( ЕМА ) مورد تأیید قرار نگرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1690

به "سناتور روس: اروپا همیشه برای آمریکا کاربردی ژئوپلیتکی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: اروپا همیشه برای آمریکا کاربردی ژئوپلیتکی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید