آخرین تلاش&zwnjهای آمریکا برای جلوگیری از تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران : اخیراً فعالیت کشتی های روس در مناطق نزدیک به راستا خط لوله نورد استریم 2 زیاد شده و یک دیپلمات آمریکایی گفته واشنگتن از آلمان و بروکسل خواسته است تا جلوی تکمیل این خط لوله را بگیرند.

آخرین تلاش&zwnjهای آمریکا برای جلوگیری از تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس ، همگام با افزایش فعالیت کشتی های روس در دریای بالتیک، و در محدوده ساخت خط لوله دوم انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 یک دیپلمات آمریکایی گفته که واشنگتن از برلین و بروکسل خواسته است تا جلوی ساخت این خط لوله را بگیرند.

رابین کویین ویل، سرپرست سفارت خانه آمریکا در برلین، طی مصاحبه ای با روزنامه هاندلز بلاس آلمان، که امروز منتشر شد گفت: حالا وقت آن رسیده که آلمان و اتحادیه اروپا برای ساخت خط لوله نورد استریم 2 محدودیت قانونی وضع نمایند.

این دیپلمات آمریکایی همچنین خط لوله نورد استریم 2 را که با هدف صادرات گاز ارزان قیمت روسیه به اروپا طراحی شده، ابزاری سیاسی برای کرملین در راستای دور زدن اوکراین و تفرقه در اروپا نامید.

کویین ویل پس از آنکه ریچارد گرنل، سفیر سابق آمریکا در آلمان که اتفاقا او هم یکی از مخالفان پروژه نورد استریم 2 بود، استعفا کرد، سرپرستی سفارتخانه آمریکا را به عهده گرفت.

گرنل همیشه از تحریم های اعمال شده علیه خط لوله 11 میلیارد دلاری نورد استریم 2 و محدودیت هایی که علیه شرکت های فعال در این پروژه اعمال شده، دفاع می کرد.

وی زمانی گفته بود که این تحریم ها تصمیماتی هستند که بسیار به نفع اتحادیه اروپاست و این در حالی است که برلین و بروکسل همیشه مخالف این دخالت های آمریکا در امور داخلی خود بوده اند.

وزارت امور خارجه روسیه هم با حمله به گفته های اخیر مقامات آمریکایی در قبال پروژه نورد استریم 2 آنها را دشمنی سیاسی عنوان نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1479

به "آخرین تلاش&zwnjهای آمریکا برای جلوگیری از تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تلاش&zwnjهای آمریکا برای جلوگیری از تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید