شرایط حقوق قانون کار به کارگر مبتدی چگونه است؟ ، احتمال حذف ماده 15 و 16 برنامه هفتم درباره حداقل دستمزد کارگران

به گزارش سافاری رو، وزیرکار درباره ماده 15 و 16 برنامه هفتم توسعه گفت: فکر می کنم در ویرایش نهایی لایحه برنامه توسعه هفتم مواد 15و 16حذف شده و احتمالا این موضوع دیگر در دستور کار نیست.

شرایط حقوق قانون کار به کارگر مبتدی چگونه است؟ ، احتمال حذف ماده 15 و 16 برنامه هفتم درباره حداقل دستمزد کارگران

به گزارش خبرنگاران،صولت مرتضوی درباره موادی از برنامه هفتم توسعه اضافه کرد: برنامه هفتم هنوز به مجلس تقدیم نشده، اجازه بدهید برنامه را به مجلس بدهیم و بعد اگر مورد نقد بود، آن را مطرح کنید.

وی در خصوص مواد 15 و 16 لایحه برنامه توسعه هفتم و کاهش دستمزد کارگران جوان به مدت سه سال گفت: چنین چیزی در مواد 15 و 16 نیامده است . بحث این است که اگر در جایی و برخی از نهادهای حمایتی، نیرویی دارند و در پی کمک به آن نیرو هستند یا در پی ایجاد اشتغال هستند، چنانچه آن کارگر خود رضایت داشت، با حقوقی کمتر از حداقل دستمزد کار کند. البته این در حد پیشنهاد است که فکر می کنم در ویرایش نهایی حذف شده و احتمالا این موضوع دیگر در دستور کار نیست.

مرتضوی بیان نمود: بحث استاد -شاگردی حلقه مفقوده تربیت نیروی ماهر است. اگر کسی حرفه ای بلد نباشد و بخواهد در کارگاهی آموزش ببیند نباید کارفرما را ملزم کنیم که حقوق قانون کار به آن کارگر بدهد. بنابراین باید صبر کنیم تا از لایحه رونمایی شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2372

به "شرایط حقوق قانون کار به کارگر مبتدی چگونه است؟ ، احتمال حذف ماده 15 و 16 برنامه هفتم درباره حداقل دستمزد کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط حقوق قانون کار به کارگر مبتدی چگونه است؟ ، احتمال حذف ماده 15 و 16 برنامه هفتم درباره حداقل دستمزد کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید