فعالیت 13 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره با اینکه در حال حاضر 13 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح کشور وجود دارد، گفت: دشمن امروزه فراوریات ما را هدف قرار داده است و باید تمام توان خود را در جهت حمایت از فراوری به کار بگیریم.

فعالیت 13 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور

به گزارش خبرنگاران، حاتم شاه کرمی در آئین تجلیل از چهره های برتر در حوزه کارآفرینی و کارفرمایی استان مرکزی با بیان اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی در قالب کلمه سه جانبه گرایی و تجلیل از کوشش گران عرصه کار و فراوری یک سنت حسنه به حساب می آید، گفت: امیدواریم با برگزاری این جشنواره ها بتوانیم فرهنگ قدردانی از کوشش گران و افراد نمونه را در جامعه ترویج دهیم و آن را به یک فرهنگ همه جانبه تبدیل کنیم.

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه و سختی های مالی حاکم بر کشور که بدنبال جنگ تحمیلی به کشور فشار وارد کرد اضافه نمود: ما به خاطر دفاع از آرمان های جمهوری اسلامی امروز هم باید در رابطه با گذر از این مشکل مالی که برای ما ایجاد نموده اند، به دنبال یک هماهنگی، وحدت و هم افزایی در بین همه قوا و تشکل های سیاسی، صنفی، مالی و تشکل های کارگری و کارفرمایی باشیم تا با همت همگی بتوانیم از شرایط سخت عبور کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر اگه قصوری را مشاهده می کنیم باید بدانیم که این مشکل متوجه همگی ماست، اما مهم این است که با وحدت و هم افزایی یکدیگر بتوانیم از تمامی ظرفیت هایمان برای گذر از این شرایط استفاده کنیم.

شاه کرمی موضوع فراوری را یک موضوع ملی دانست و افزود: دشمن امروزه فراوری ما را هدف قرار داده است و ما موظفیم تا همه توان خود را به کار بگیریم تا از فراوری حمایت کنیم. اما حقیقت این است که در شرایط سخت ما نمی توانیم از قوانین و راهکارهایی که برای حل مسائل در شرایط عادی استفاده می کردیم، بهره ببریم.

وی با اشاره به کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری که درسطح استان و کشور ایجاد شده است، گفت: با توجه به این که بحث اصلی امروز، بحث فراوریات و حفظ اشتغال می باشد، این کارگروه با اختیاراتی که طبق آئین نامه های مربوطه برای آن تعریف شده است، با جدیت در حال فعالیت است و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر کشور و وزیر صمت بسیار در این کارگروه فعال هستند. معتقدم که در شرایط خاص باید به این کارگروه اختیاراتی خاصی نسبت داده گردد، اما متاسفانه هم اکنون این کارگروه با وجود مسئولیتی که بر عهده دارد توان اجرایی مناسبی ندارد.

شاه کرمی بحث تعامل و هماهنگی را یکی از مسائلی دانست که در حال حاضر باید در دستور کار قرار داد و در ادامه گفت: خوشبختانه در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است و ما برای این که بتوانیم بحث سه جانبه گرایی را در تمام سطوح تقویت کنیم، در صدد آن هستیم تا تشکل های کارگری را توسعه ببخشیم. هم اکنون 13 هزار تشکل در سراسر کشور تشکیل شده است و انتظار می رود که در استان مرکزی نیز جهت تقویت این تشکل ها با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری های لازم انجام گردد.

وی با اشاره به وجود 254 تشکل کارگری و کارفرمایی که در استان مرکزی وجود دارد، گفت: این رقم با توجه به تعداد تشکل های موجود در سطح کشور و اینکه استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی کشور شناخته می گردد، چندان مناسب نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 26 خرداد 1398 شناسه مطلب: 226

به "فعالیت 13 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 13 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید