قیمت های عجیب سگ قفقازی

به گزارش سافاری رو، سگ های چوپان قفقازی از لحاظ تاریخی، برای نگهبانی و محافظت از گله و خانه در برابر شکارچیان و مهاجمان استفاده می شدند. اما حالا بعضی آن ها را به عنوان سگ های خانگی هم پذیرفته اند. هر چند بخش دیگر مردم همچنان علاقه مند هستند تا از این سگ بزرگ جثه به عنوان نگهبان و محافظ گله، خانه، باغ و... استفاده نمایند.

قیمت های عجیب سگ قفقازی

به گزارش خبرنگاران، اما جالب است بدانید که آگهی های منتشر شده در پلتفرم های آنلاین خرید و فروش نشان می دهد، سگ قفقازی در شمار گران ترین سگ های گله موجود در ایران قرار گرفته است. هر چند تعداد آگهی ها بالا نیست و به نظر می رسد این نژاد از سگ به شکل فراگیر در ایران وجود ندارد. آگهی دهندگان نیز محدود به چند استان کشور هستند.

با نگاهی کوتاه به پلتفرم ها می گردد دید که بیشتر آگهی دهندگان ساکن شهر های تهران، کرج، اصفهان، کرمان، شیراز، ارومیه، اهواز، همدان و مشهد هستند. تعداد اندکی هم صبا شهر و شیروان قرار دارند.

در خصوص ویژگی های سگ قفقازی منابع انگلیسی زبان می گویند که این نژاد از سگ به جثه بزرگ، مو های بلند مشهور است و به شکل معمول بین 44 تا 72 کیلوگرم وزن دارد. اما در بعضی این وزن به 100 کیلوگرم هم می رسد. قد این نژاد از سگ نیز به 58 تا 76 سانتی متر می رسد. بعلاوه این سگ بی باک، جسور، مهربان است. اما وقتی تهدیدی وجود دارد اعتماد به نفس دارد و خشن عمل می نماید، ولی نسبت به اطرفیان اش نرم، فداکار و دوست داشتنی است.

آنالیز های ما نشان می دهد که این سگ چوپان در پلتفرم های خارجی بین 400 تا یکهزار و 600 پوند خرید و فروش می گردد.

قیمت سگ قفقازی؛ 60 میلیون تومان!

تعداد آگهی ها محدود است. به زور تعدادشان در یک پلتفرم مشهور به 5 تا 6 عدد می رسد. به علت همین تعداد کم، فروشندگان قیمت هایی بالایی برای فروش سگ قفقازی خود طلب می نمایند. کمترین قیمت را یک فروشنده از همدان پیشنهاد نموده است. او گفته که سگ قفقازی اش را با چهار توله و به قیمت 2 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می رساند. او گفته که به علت نداشتن جا مجبور به فروش سگ قفقازی اش به قیمت پایین شده است.

فروشنده دیگری در تهران یک ماده سگ قفقازی و دو توله یک ساله را به قیمت 20 میلیون تومان به فروش می رساند. او می گوید که هر سه سگ قفقازی واکسینه و انگل زدایی شده اند، اما مجبور است به علت فروش باغ اش، به شکل فوری این سگ ها را بفروشد.

البته در این میان بعضی از آگهی دهندگان قیمت های بالا و عجیبی پیشنهاد می نمایند. یکی از این فروشندگان یک جفت سگ قفقازی اصیل خود را 53 میلیون تومان می فروشد. علیرضا به ما می گوید که سگ های قفقازی اش وارداتی است و هزینه نگهداری، واردات، هزینه دامپزشکی و تغذیه آن ها باعث شده تا دیگران فکر نمایند، قیمت این سگ ها قدری بالا است. اما او تاکید دارد که این دو سگ همین حالا هم بیشتر از این قیمت شان می ارزد. او سپس می گوید که سگ اش را تنها به شکل نقدی می فروشد و تخفیف هم نمی دهد.

یک آگهی دهنده دیگر هم که ساکن ورامین در تهران است، نر و ماده سگ قفقازی یک ساله را 120 میلیون تومان می فروشد. او می گوید که سگ های قفقازی اش از نوع خرسی هستند و هر دو واکسن شان را در یافت نموده اند. این فروشنده شماره تماس اش را منتشر نموده، اما به تماس ما پاسخی نمی دهد.

توله سگ قفقازی چند؟

برخلاف توله دیگر سگ ها مدل قفقازی تفاوت قیمتی با نمونه بالغ خود ندارد. به همین علت فروشندگان یک بازه قیمتی یک دو میلیون تومان تا 55 میلیون تومان را برای توله های سگ قفقازی خود پیشنهاد نموده اند.

یکی از این فروشندگان که ساکن محله خاوران در تهران است، توله قفقازی خود را با قیت 15 میلیون تومان به فروش می رساند. او گفته پدر و مادر این سگ وارداتی هستند و به خریداران اطمینان داده که توله اصالت دارد. از او می پرسیم که چرا قیمت بالایی برای توله قفقازی اعلام نموده است.

فروشنده از کوره در می رود و می گوید اول چهار جا قیمت بگیرید، کسب اطلاعات کنید، بعد ادعا کنید که گران می فروشم. اگر این کار را می کردید متوجه می شدید که این نژاد و این اصالت با این قیمت مفت است. او سپس ادعا می نماید که تا الان 6 تا 7 میلیون هزینه تغذیه این توله قفقازی شده است.

آگهی دهنده دیگری هم که ساکن اصفهان است، برای توله قفقازی اش 40 میلیون تومان طلب نموده است. او گفته که توله اش اصیل و از نوع خرسی است که در ایران بسیار کمیاب است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2203

به "قیمت های عجیب سگ قفقازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت های عجیب سگ قفقازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید