سرانجام بازسازی و سامان دهی محور برونی میبد

به گزارش سافاری رو، رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی میبد گفت: عملیات بازسازی و ساماندهی کوچه برونی در بافت بیده به اتمام رسید.

سرانجام بازسازی و سامان دهی محور برونی میبد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، رسول مشتاقیان روز شنبه 25 مردادماه اضافه کرد: این پروژه به صورت مشارکتی توسط اداره شهرستان و دهیاری بیده صورت گرفته است.

او با بیان اینکه این محور یکی از قدیمی ترین محورها در بافت تاریخی بیده است، بیان کرد: بناهای ارزشمندی چون خانه برونی، با قدمت 600 سال در این محور واقع شده است.

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی میبد مهم ترین اقدامات اجرایی در این پروژه را پی بندی، ازاره چینی، نما سازی، اجرای شرفی، کف سازی و اجرای طاق بیان کرد و گفت: از تیر ماه سال گذشته سامان دهی این محور شروع شده و در مردادماه امسال به سرانجام رسید.

بافت تاریخی بیده یکی از لکه های بافت تاریخی میبد است که به عنوان اولین بافت تاریخی کشور در فهرست آثار ملی به شماره 3490 ثبت شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1230

به "سرانجام بازسازی و سامان دهی محور برونی میبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام بازسازی و سامان دهی محور برونی میبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید