کشف هزاران سکه و سنگ جواهر رومی

به گزارش سافاری رو، باستان شناسان در ایتالیا بیش از سه هزار سکه و 50 سنگ جواهر کشف کرده اند که روی بسیاری از آن ها تصاویر خدایان روم باستان نقش بسته است.

کشف هزاران سکه و سنگ جواهر رومی

بر اساس بیانیه ای که از طریق وزارت فرهنگ ایتالیا منتشر شده، این اکتشاف بزرگ در جریان کاوش های چندین ساله در محوطه باستانی کلاترنا (Claterna)، یک شهر رومی نزدیک به بولونیای امروزی صورت گرفته است.

یکی از مقام های وزارت فرهنگ ایتالیا با اشاره به اهمیت و تعداد اشیاء تاریخی که اخیرا در این محوطه کشف شده است، از این محوطه باستانی به عنوان پمپئی شمال یاد کرد.

باستان شناسان پیش تر در این محوطه بقایای خیابان، اقامتگاهی با موزائیک های رنگارنگ و حمام های رومی را پیدا کرده بودند. بر اساس بیانیه رسمی وزارت فرهنگ ایتالیا، بخش زیادی از این سکه ها که اخیرا در این محوطه کشف شده از جنس برنز و نقره ساخته شده اند.

در جریان بررسی این سکه ها، توجه محققان به یک سکه کمیاب جلب شد که در حقیقت سکه نقره ای است که در 97 پیش از میلاد ضرب شده است.

باستان شناسان این سکه نقره ای را درحالی کشف کردند که در بقایای راهرو یک تماشاخانه پنهان شده بود.

محققان با در نظر گرفتن این سکه دریافتند که این تماشاخانه در اواخر قرن یکم پیش از میلاد، یعنی زمانی که کلاترنا یک مرکز تجاری برای رومیان باستان بود، ساخته شده است.

باستان شناسان همچنین ده ها سنگ جواهر رنگین کشف کرده اند که روی آن ها تصویری از اساطیر رومی و بناهای مهم حکاکی شده بود.

کاوش در این محوطه همچنان ادامه خواهد داشت؛ چراکه محققان تا به امروز فقط یک دهم یا حدود 18 هکتار از این شهر باستانی را کاوش کرده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 آبان 1402 بروزرسانی: 27 آبان 1402 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2414

به "کشف هزاران سکه و سنگ جواهر رومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف هزاران سکه و سنگ جواهر رومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید