19 روش اصولی برای افزایش وزن

به گزارش سافاری رو، اگر احساس می کنید لاغر هستید و به افزایش وزن فکر می کنید. روش هایی برای افزایش وزن سریع اما طبیعی وجود دارد پس با ما هراه باشید تا با چند راه اصولی و مطمئن آشنا شوید.

19 روش اصولی برای افزایش وزن

راه های افزایش اشتها و افزایش وزن سریع

بعضی از روش های توصیه شده برای افزایش اصولی وزن عبارتند از بلند کردن وزنه، آشامیدن آب کمتر، خوردن وعده های غذایی بیشتر، قطع کردن مواد غذایی غیر مفید، محاسبه میزان پایه کالری مصرفی، مصرف مکمل های غذایی، و بسیاری روش های دیگر.

بیشتر مردم هنگامی که در خصوص افزایش وزن صحبت می نمایند، با دید منفی به آن می نگرند، چاقی و نگرانی های مربوط به سلامتی مسئله ای جدی در فرهنگ مدرن امروزه می باشد. با این حال، بخش کوچکی از جمعیت نیز وجود دارد که به دلایل بسیاری با لاغری مفرط در حال مبارزه هستند. گاهی بیماری ها یا آسیب دیدگی می توانند موجب کاهش وزن شدید گردد، در حالی که بعضی از افراد نیز می خواهند حجم ماهیچه های خود را بیشتر نمایند،مانند یک ورزشکار که می خواهد عضلات خود را بزرگتر کند. همانطور که واضح است،افزایش وزن بسیار آسان است، اما افزایش اصولی وزن کار ساده ای نیست.

بدن ما احتیاجمند دریافت میزان خاصی از کالری و مواد مغذی است، و اگر دریافت ما بیش از حد زیاد یا خیلی کم باشد ، نتیجه این خواهد شد که یا چاق خواهیم شد یا لاغر. این رابطه ساده دلیلی است بر اینکه بیشتر مردم فکر می نمایند که رژیم غذایی راهکار برای کاهش و یا افزایش وزن است. با این حال، شیوه زندگی نیز نقش عمده ای در چگونگی ذخیره چربی در بدن ما، سوخت و ساز مواد غذایی و کنترل وزن ما ایفا می نماید.یک تعادل سالم بین تغییرات در شیوه زندگی و انتخاب های غذایی می تواند برای افزایش وزن بدون در خطر انداختن سلامتی به شما یاری کند. بیایید نگاهی دقیقتر به بعضی از برترین روش ها برای افزایش اصولی وزن داشته باشیم:

1. ورزش کنید
ورزش های قلبی و عروقی به ساخت عضلات یاری می نماید و بعلاوه می تواند باعث گردد که وزن از دست بدهید. با این حال، بلند کردن وزنه یک راه برای تبدیل وزن اضافی خود به عضله خالص است که وزن آن از چربی بیشتر است. این کار به مراتب سالمتر است و سوخت و ساز بدن را برای داشتن عضلات حجیم تر افزایش می دهد. وزنه برداری یکی از برترین راه ها برای بهبود سلامت و یاری به افزایش حجم عضلات است.
2. کمتر آب بنوشید
آب کیمیای زندگی انسان است، اما باعث داشتن احساس سیری و حتی کاهش اشتها می گردد. در حالی که میزان معینی از آب برای سلامتی لازم است، سعی کنید اگر می خواهید وزن اضافه کنید در مصرف آب بین وعده های غذا زیادی روی نکنید، آب فاقد کالری است و نمی تواند به اضافه وزن شما یاری کند.
3. پس از ورزش غذا بخورید
هنگامی که ورزش می کنید، خون شما پمپاژ می گردد و سوخت و ساز بدن در اوج خود است، مصرف یک وعده غذایی بزرگ می تواند یک راه مناسب برای مصرف بهینه مواد مغذی باشد تا بدن برترین مقدار کالری را دریافت کند و سریع تر آن را پردازش کند.
4. بیشتر غذا بخورید
اگر شما به میزان معینی غذا می خورید، با یک برنامه ریزی منظم میزان آن را به آهستگی افزایش دهید اما به یکباره آن را زیاد نکنید.خوردن وعده های غذایی بزرگتر یک راه آسان و خوب برای افزایش وزن است. خوردن سه وعده بزرگ غذا و دو میان وعده سالم برای افزایش وزن توصیه می گردد.
5. غذاها را خوب بجوید
مطمئن شوید که تمام غذای خود را به درستی می جوید، این کار باعث بهینه سازی سیستم گوارشی و دریافت حدبیشتری کالری می گردد.
6. تعداد وعده های غذایی خود را بیشتر کنید
یک دیگر از راه های افزایش وزن خوردن 5 تا 6 وعده غذایی در روز است یا سه وعده غذای کامل و دو میان وعده است. که هر دو گزینه ای خوب برای افزایش وزن هستند.
7. ماست را به رژیم غذایی خود اضافه کنید
ماست نه تنها پرکالری است، بلکه یک منبع بزرگ از باکتری های زیستی است، که به سالم باقی ماندن دستگاه گوارش یاری می نماید و باعث دریافت بهینه مواد مغذی به منظور افزایش اصولی وزن می گردد.
8. تنقلات را کنار بگذارید
تنقلات یکی از گزینه های آسان برای افزایش وزن است، زیرا آن ها سرشار از چربی، نمک و کالری هستند، اما این نوع از کالری مناسب برای افزایش اصولی وزن نیستند. چون باعث شیوع بیماری های مزمن، دیابت، بیماریهای قلبی عروقی، و طیف وسیعی دیگر از خطرات برای سلامتی می شوند.
9. رژیم غذایی خود را حفظ کنید
بعضی از افراد بعد از گذشت مدتی از اجرای برنامه و لذت بردن از نتایج بدست آمده برنامه خود را رها می نمایند، اما متاسفانه، اگر شما این عادات نو را کنار بگذارید به احتمال زیاد به سادگی وزنی را که اضافه نموده اید را از دست می دهید. بنابرین روش زندگی نوی که برای خود انتخاب نموده اید را حفظ کنید.
10. میزان کالری مصرفی خود را محاسبه کنید
هر شخص با دیگری فرق دارد، بنابراین کوشش کنید بفهمید که چه میزان کالری احتیاج دارید، روش ها و میزان گیری های مختلفی در اینترنت برای محاسبه این کار وجود دارد، بنابراین شما می توانید با دقت میزان گیری کنید که چقدر بدن شما کالری احتیاج دارد، اطلاع پیدا کردن از میزان کالری مورد احتیاج راه خوبی برای افزایش وزن است.
11. پسته و آجیل را به برنامه روزانه خود اضافه کنید
پسته، آجیل و گردو، غنی از مواد معدنی مفید و دارای میزان خوبی از فیبر هستند. غذاهایی که فیبر زیادی دارند، از جمله نان گندم و غلات می تواند راه خوبی برای افزایش دریافت کالری باشد که به سلامت سیستم گوارش شما نیز یاری می نمایند.
12. برنامه غذایی پیوسته ای داشته باشید
بدن شما از بودن در چرخه لذت می برد. از قلم نیاندازید که اگر شما به یک الگوی پایدار از غذا خوردن، هضم، و فعالیت برسید، بدن شما به احتمال زیاد در راستا درستی قرار می گیرد و تعدیل هورمون به درجه خاصی می رسد. سوخت و ساز بدن می تواند الگوهای شما را یاد بگیرد. بدیهی است که پیروی از یک روال کامل غیر ممکن است، اما سعی کنید که یک ثبات ادامه دار در برنامه خود داشته باشید.
13. از پرخوری اجتناب کنید
زمانی که شما زمان، پول و غذا دارید، خوردن میزان زیادی از مواد غذایی کاملا وسوسه انگیز است، اما مسئولیت رسیدگی به آن برای بدن شما مشکل است، وعده های غذایی خود را مانند آن چه که قبلا گفته شد توسعه دهید و از پرخوری بدون برنامه بپرهیزید.
14. برای افزایش وزن سریع کوشش نکنید
این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که به وسیله افرادی که در حال کوشش برای افزایش وزن به صورت سالم هستند انجام می گیرد. افزایش وزن بیش از یک یا دو پوند (هر پوند 453 گرم) در هفته می تواند باعث بی ثباتی خطرناک در سوخت و ساز بدن گردد و اغلب موجب سخت شدن رژیم غذایی و نوسانات در وزن می گردد. بدیهی است، در بعضی شرایط احتیاج به افزایش سریع وزن دارید، اما باید با یک متخصص تغذیه و یا یک دکتر مشاوره کنید.
15. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید
پوست، سلول ها، خون، اندام ها، عضلات و غدد لنفاوی همه احتیاج به پروتئین دارند. اگر شما می خواهید وزنتان را افزایش دهید، شما احتیاج به افزایش مصرف پروتئین دارید. بدون پروتئین افزایش وزن بسیار سخت خواهد شد.
16. مصرف روغن را افزایش دهید
یکی از برترین راه ها برای افزایش وزن، افزایش مصرف روغن است. خوردن غذاهای چرب انتخاب ناسالمی است، بنابراین چربی های خود را به فرم های مفید امگا 3 از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون بدست آورید. این کار تعادل کلسترول شما را بهبود می بخشد و سلامت شما را در حالی که هنوز وزن خود را افزایش می دهید بهبود می بخشد.
17. آزمایش دهید
بعضی از افراد به طور ژنتیکی مستعد اضافه وزن نیستند. اگر کوشش شما برای افزایش وزن به نتیجه ای نمی رسد ممکن است بر اثر مسائل ژنتیکی باشد پس به یک آزمایش احتیاج دارید.
18. بدن خود را بشناسید
مردم از روش های مختلفی وزن خود را افزایش می دهند. خوردن غذاهای شیرین ممکن است به بعضی مردم برای افزایش وزن اصولی یاری نکند. در واقع، شما باید در خصوص چگونگی اینکه بدن شما چگونه به سرعت وزن افزایش می دهد تحقیق کنید. و سعی کنید روش های سالمی را که شما قبلا استفاده می کردید را تکرار کنید.
19. از مکمل های غذایی بهره ببرید
استفاده از مکمل های غذایی آخرین گزینه است، چون تا حدودی غیر طبیعی است می تواند اثرات منفی داشته باشد، ، مکمل های غذایی می تواند وزن شما را به سرعت افزایش دهد، با این حال، قبل از آغاز به استفاده از مکمل های غذایی با یک متخصص تغذیه و یا یک پزشک مشورت کنید که مکمل مناسبی را برای شما انتخاب کند.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1971

به "19 روش اصولی برای افزایش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "19 روش اصولی برای افزایش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید