7 بازی ترسناکی که تجربه کردنش، جیگر می خواهد

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران: در طول هر سال، بازی های ترسناک بسیاری عرضه می شوند که بیشترشان یا متوسط هستند یا خیلی بد. دلیل اصلی این اتفاق هم این است که سازندگان این بازی ها اکثرا معنای ترس و نحوه القای آن را خوب درک نکرده اند و هنوز نمی دانند که مخاطب با چه چیزی از جایش به هوا می پرد و از کنار چه مسائلی به راحتی می گذرد.

7 بازی ترسناکی که تجربه کردنش، جیگر می خواهد

برای همین در این مقاله از 7 بازی ترسناک با کیفیتی گفتیم که نه تنها کارشان را بلد بودند، بلکه هر یک به معنای گسترده واژه ترس، شاخ و برگ بیشتری دادند و باعث شدند تا چرخ پیشرفت این ژانر با سرعت بیشتری بچرخد.

7) Outlast

سازندگان اوت لست با هالیوودی تر کردن آنچه در امنژیا دیده بودیم، به فرمولی رسیدند که نه تنها به موفقیت رسید، بلکه عملکرد فوق العاده ای هم در ایجاد ترس و دلهره داشت. تجربه اوت لست پر بود از جامپ اسکیر، پر بود از تصاویر حال به هم زن و از همه بدتر، پر بود از خشونتی که هر کسی تاب تماشایش را نداشت. جالب اینکه بازی به هیچ وجه وقت کشی هم نمی کرد و از ثانیه اول به مخاطبش می فهماند که یا ظرفیتت را زیاد کن، یا بیخیال بازی شو.

6) Amnesia: The Dark Descent

به عقیده من یک بازی ویدیویی وقتی ترسناک است که قدر تعلیق را خوب بداند. کاری که سازندگان Amnesia: The Dark Descent به زیبایی هر چه تمام تر آن را انجام دادند و اثری ساختند که هیچکس نمی تواند صفت ترسناک بودنش را زیر سوال ببرد. Amnesia: The Dark Descent کاری می کرد که از شدت ترس، یخ کنید و همچنان با آن تعلیق های به جا، محیط های تو در تو و از همه مهمتر هیولا های فوق العاده اش استانداردترین بازی ترسناکی است که هنوز خیلی ها توان تجربه کاملش را ندارند.

5) Dead Space

بیایید با هم رو راست باشیم. بعد از کشتن نکرومورف ها چند بار لگدشان می کردید که مطمئن شوید دیگر از جایشان بلند نمی شوند؟ آن هایی که بازی را تجربه نموده اند و الان دارند تعداد لگد هایی که بر سر نکرومورف های مرده زده اند را می شمارند، خوب درک می نمایند که چرا این سوال را پرسیدم. بله، قسمت اول Dead Space به خاطر خفقان محیط و نکرومورف های سریع و بی رحمش، یکی از آن آثاری است که خیلی ها به زور توانستند تا آخر تحملش نمایند. چرخ جلوه های ترس بازی، حتی برای یک ثانیه هم متوقف نمی شد و آنقدر اتفاقات مختلف را پشت هم برای مخاطب رقم می زد که از یک جایی به بعد واقعا نفس کم می آوردیم.

4) Silent Hill 2

Silent Hill 2 نه تنها یکی از بهترین بازی های ترسناک، بلکه یکی از خوش ساخت ترین بازی های تاریخ است. جدای از محیط رعب آور و هیولا های ترسناک، این قصه سایلنت هیل 2 بود که ذهن مخاطبش را به بازی می گرفت و کاری می کرد همه چیز به شدت دلهره آورتر گردد. تقریبا پشت ظاهر ترسناک هر موجودی که در بازی می دیدید، قصه ای روانشناختانه وجود داشت که با درک و هضمشان، تازه ضربه اصلی را از بازی می خوردید و اوضاع به قدری بد می شد که دیگر قدم از قدم نمی توانستید بردارید.

3) Fatal Frame

فیتال فریم از لحاظ تکنیکی شباهت خیلی زیادی به سری بازی های سایلنت هیل و حتی رزیدنت اویل داشت. با این تفاوت که در فیتال فریم به جای سلاح گرم، یک دوربین عکاسی در اختیارتان قرار می گرفت و باید به یاری آن به شکار ارواح می رفتید. فیتال فریم برای افرادی که با مقوله روح و خانه اشباح مشکل داشتند، یک عذاب تمام عیار بود. چراکه بازی عملا شما را با ترستان رو به رو می کرد و با رها کردنتان در عمارتی شبه زده با معماری تو در تو، خواب شیرین شب را از چشمانتان می گرفت.

2) Slender: The Eight Pages

Slender: The Eight Pages شاید در نگاه اول بازی ساده ای به نظر برسد. شما در جنگلی تاریک رها شده اید و باید هشت نامه را در دل سیاهی شب پیدا کنید. محیط تاریک و ترسناک است و مو به تن هر گیمری سیخ می نماید. اما چیزی که اوضاع را پیچیده تر می نماید، هیولایی است که از دل قصه های ترسناک محلی بیرون آمده و در Slender: The Eight Pages آرام آرام به شما نزدیک می گردد. هر چه بیشتر در خصوص شخصیت اسلندرمن خوانده باشید، بازی برایتان ترسناک تر خواهد شد و تا حدی اوضاع وخیم می گردد که بعد از یک مدت بعید نیست فکر کنید یک فرد قد بلند بدون صورت در دنیای واقعی هم دنبالتان است.

1)

Alien Isolation

تقریبا در بیشتر مقالاتی که در خصوص بازی های ترسناک نوشته ام به Alien Isolation اشاره نموده ام و در خصوص توانایی بالای این اثر در القای هر چه بهتر ترس به مخاطب گفته ام. Alien Isolation از اینکه پروتاگونیستش را بی دفاع و بی سلاح به مصاف یک زنومورف وحشی بفرستد، هیچ ابائی نداشت و حاضر بود مخاطب ساعت ها در زیر یک میز از ترس به خود بلرزد، اما حاضر به رویارویی با این بیگانه فضایی نگردد. واقعا هم همین بود. زنومورف به قدری در تعقیب و گریز شما باهوش بود که اصلا یک لحظه هم نمی توانستید از دستش احساس آرامش کنید. چیزی که تا پیش از این شاید فقط در نمسیس اورجینال می شد پیدا کرد.

منبع: ویجیاتو

منبع: برترین ها
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1340

به "7 بازی ترسناکی که تجربه کردنش، جیگر می خواهد" امتیاز دهید

1 کاربر به "7 بازی ترسناکی که تجربه کردنش، جیگر می خواهد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 بازی ترسناکی که تجربه کردنش، جیگر می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید