اختلاف نظر سران حزب حاکم هند در مورد قانون تبعیض مذهبی

به گزارش سافاری رو، اعتراض در مورد تصویب قوانین تازه بازنگری شهروندی در هند و به حاشیه کشیده شدن مسلمانان داخل حزب بی جی پی نیز آغاز شد.

اختلاف نظر سران حزب حاکم هند در مورد قانون تبعیض مذهبی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز، بعضی محافل نزدیک به حزب بی جی پی که قدرت را در هند به دست دارد از بروز اختلاف نظر در میان سیاستمداران این حزب برای اجرای قوانین تازه بازنگری شهروندی خبر دادند.

گزارش ها حاکی است دو دستگی در حزب بی جی پی پس از آن معین شد که معاون این حزب در ایالت بنگال به صراحت اعلام نمود: ما نمی دانیم که چرا مسلمانان از قانون جدید بازنگری در تابعیت کنار گذاشته شده اند.

کمار بوس معاون حزب بی جی پی در ایالت بنگال غربی در این خصوص گفت: قوانین جدید رنگ و بوی مذهبی دارد و اگر این ادعای سران حزب مبنی بر بی ارتباط بودن این قوانین به مذهب صحت داشت نباید مسلمانان کنار گذاشته می شدند.

وی تاکید نمود: طبق قانون اساسی هند تمام مذاهب باید به یک چشم دیده شوند و نباید قوانینی تصویب کرد که باعث آشفته شدن کشور گردد.

سخنان وی در حالی مطرح می گردد که روز گذشته وزیر کشور هند تاکید نموده بود: تصویب قوانین جدید علیه مسلمانان هندی نیست و مسلمانانی که دارای تابعیت هندی هستند از آن آسیبی نخواهند دید.

لازم به ذکر است طبق قانون جدید مهاجران خارجی که 6 سال مقیم هند باشند به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می نمایند.

این در حالی است که طی چند ماه اخیر دولت دهلی نو حدود 2 میلیون نفر مشکوک التابعیت را که اکثر آنها در ایالت آسام زندگی می کردند و از مهاجران مسلمان بودند سلب تابعیت نموده است و سپس با تصویب قانون جدید عملا راه را برای برای خروج مسلمانان باز نموده و مقابل ورود آنها بسته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 745

به "اختلاف نظر سران حزب حاکم هند در مورد قانون تبعیض مذهبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف نظر سران حزب حاکم هند در مورد قانون تبعیض مذهبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید