استعفای مدیر شرکت مخابراتی استرالیا در پی قطعی 12 ساعته اینترنت

به گزارش سافاری رو، مهر نوشت: رییس شرکت اپتوس (Optus) دومین شرکت مخابراتی بزرگ استرالیا به علت قطعی وسیع شبکه و وقوع یکی از بزرگترین نشتی های داده در این کشور از سمت خود کناره گیری کرد.

استعفای مدیر شرکت مخابراتی استرالیا در پی قطعی 12 ساعته اینترنت

سنگاپور تله کامونیکیشنز شرکت مادر اپتوس استعفای کلی بایر راسمارین مدیر ارشد اجرایی آن را چند روز پس از یک قطعی گسترده شبکه مخابراتی اعلام نمود. این قطعی سبب شد حدود نیمی از جمعیت 26 میلیون نفری استرالیا برای 12 ساعت به اینترنت و تلفن دسترسی نداشته باشند.

مایکل ونتر مدیر ارشد مالی شرکت این سمت را برعهده گرفته است.

راسمارین اعلام نمود: پس از حضور در جلسه استماع مجلس استرالیا و مدتی تفکر تصمیم به استعفا گرفته است. این جلسه روز آدینه برگزار گردید و مدیران ارشد اپتوس اعلام نمودند شرکت هیچ برنامه اضطراری برای قطعی شبکه در این مقیاس نداشته است.

وی در آوریل سال 2020 میلادی به عنوان مدیر ارشد اجرایی اپتوس انتخاب شد و طی 2 رسوایی بزرگ که معروفیت این شرکت را خدشه دار کرد، رهبری آن را برعهده داشت. سال گذشته یک رویداد بزرگ هک در این شرکت داده های خصوصی 10 میلیون شهروند استرالیایی را فاش کرد و به یک شکایت دسته جمعی و چند تحقیق از سوی رگولاتورها منجر شد.

از سوی دیگر این شرکت در اوایل ماه جاری میلادی با قطعی 12 ساعته شبکه روبرو شد که 10 میلیون شهروند استرالیایی تحت تاثیر آن قرار گرفتند. این رویداد به خشم و استیصال مشتریان شرکت مخابراتی منجر شد و نگرانی هایی وسیع تر درباره زیرساخت های آن را برانگیخت.

مدیران ارشد اجرایی اپتوس در جلسه استماع مجلس اعلام نمودند این تهیه کننده سرویس های مخابراتی قطعی وسیع شبکه را پیش بینی نمی کرد و به همین علت هیچ برنامه پشتیبانی در این زمینه تدارک ندیده بود.

سینگاپور تله کامونیکیشنز هفته گذشته اعلام نمود اختلال در سیستم های امنیتی اپتوس به قطعی منجر شده و ارتقای روتین نرم افزار علت آن نبوده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1402 بروزرسانی: 30 آبان 1402 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2415

به "استعفای مدیر شرکت مخابراتی استرالیا در پی قطعی 12 ساعته اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای مدیر شرکت مخابراتی استرالیا در پی قطعی 12 ساعته اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید