امضای تفاهم نامه همکاری های گردشگری ایران و چین

به گزارش سافاری رو، ایران و چین به منظور گسترش همکاری های دو جانبه در حوزه گردشگری و ایجاد بستر مناسب برای توسعه مناسبات در این بخش، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

امضای تفاهم نامه همکاری های گردشگری ایران و چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و لی جیانجو وزیر گردشگری جمهوری خلق چین در حاشیه اجلاس جهانی گردشگری در شهر پکن یادداشت تفاهم امضا کردند.

این تفاهم نامه در هفت بند تنظیم شده و شامل بخش هایی چون بازاریابی و تبلیغات، سرمایه گذاری، خدمات و امنیت، امور آموزشی، تبادل دانش و تجربیات گردشگری و همچنین همکاری در پروژه گردشگری جاده ابریشم است.

طرفین در این تفاهم نامه مشترک موافقت کردند. به منظور فراهم کردن خدمات مناسب گردشگری و نیز افزایش تبادل گردشگر میان دو کشور، سلایق و انتظارات اتباع خود را در نظر گرفته و امکانات و شرایط لازم را برای آن ها فراهم نمایند.

توجه به احتیاج و ظرفیت بازارهای یکدیگر در راستای توسعه محصولات گردشگری و نیز معرفی فرهنگ، تاریخ و سایر اشکال مرتبط و همچنین معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور برای تورگردانان، فعالان گردشگری و اصحاب رسانه از دیگر بخش های مورد توافق طرفین بوده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزیر گردشگری چین تاکید کردند به ارتقای ایجاد مکانیسم هماهنگی و ارتباطات در زمینه ایمنی گردشگری می پردازند و نظارت بر تورگردانان گردشگری را تقویت و آن ها را نسبت به بهبود کیفیت خدمات گردشگری تشویق خواهند کرد.

ایجاد تاسیسات و زیرساخت های گردشگری و نیز بهبود امکانات خدمات عمومی گردشگری در امتداد جاده ابریشم یکی دیگر از مواردی بود که سلطانی فر و لی جیانجو بر تحقق و اجرای آن تاکید کردند.

طرفین همچنین اعلام کردند اطلاعات و همکاری در زمینه تحصیل و آموزش کارکنان بخش خدمات گردشگری را به منظور تقویت نیروی انسانی گسترش داده و همکاری خود را در ارتقای دانش و مهارت های آن ها افزایش می دهند.

توجه به الزامات توسعه پایدار، گسترش همکاری ها میان دفاتر خدمات گردشگری و شرکت های ذی ربط دو کشور، برنامه ریزی برای تورهای مستقل و مشترک، همکاری مشترک در طرح جاده ابریشم، و برگزاری جلسات مشترک به منظور تبادل اطلاعات و برپایی نمایشگاه های مشترک از موارد دیگری بود که ایران و چین در این یادداشت تفاهم، بر اجرایی شدن آن تاکید داشتند.

اجلاس جهانی گردشگری برای صلح و توسعه با هدف توسعه این صنعت با همت سازمان جهانی گردشگری و دولت جمهوری خلق چین، روز گذشته در پکن شروع شد که هدف از این نشست چهار روزه، توسعه این صنعت با همکاری کشورهای مختلف و مساعدت به رشد پایدار آن عنوان شده است.

توسعه فرهنگ گردشگری، توسعه پایدار به وسیله جهانگردی و تحقق اهداف 17گانه سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد از اصلی ترین موضوعات این اجلاس بین المللی است.

قرار است شرکت نمایندگان درباره راهبردهای توسعه گردشگری و مشارکت بخش خصوصی در توسعه مالی و رشد صنعت گردشگری تا سال 2030 میلادی در این نشست بحث و رایزنی نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 537

به "امضای تفاهم نامه همکاری های گردشگری ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری های گردشگری ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید